Piątek, 18.01.2019

Mistrzostwa w KM PZW

  • 11.06.2018, 09:17 (aktualizacja 11.06.2018 09:22)
  • Janusz Justyna
Mistrzostwa w KM PZW
Omówieniem regulaminu zawodów i losowaniem stanowisk, w ramach II tury, rozpoczęły się w niedzielę 10 czerwca br. na jeziorze Gogolin Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła Miejskiego PZW w Złotowie.

Trudne warunki: wysoka temperatura, duszne powietrze nie wystraszyły złotowskich wędkarzy. Dwudziestu sześciu najwytrwalszych wędkarzy zajęło stanowiska i o godz. 8:30 na wystrzał z pistoletu, zanęta trafiła do wody i kije poszły w ruch.
Zdobyczą wędkujących padała drobnica: płoteczki i krąpiki, która po zakończeniu wędkowania powróciła do wody, w myśl zasady „no kill”. Tym razem szczęście wędkarskie dopisało wszystkim, jednak jak na zawody przystało, ktoś musiał być najlepszym i tym razem kolejny raz, pewnie nie tylko szczęście, ale i umiejętności zadecydowały że najwięcej kilogramów, podczas II tury mistrzostw, bo aż 3,515 kg ryb złowił Józef Borowicz, drugie miejsce, łowiąc 3,205 kg, zajął Ryszard Manikowski, a trzecie, z ilością 2,660 kg Bogdan Ciaciak.
Po dokonaniu zsumowania wyników I tury (rzeka Gwda) i II tury (jezioro Gogolin) zawodów zostały ogłoszone wyniki tegorocznych mistrzostw w wędkarstwie spławikowym. Mistrzem Koła Miejskiego w wędkarstwie spławikowym w roku 2018 został Józef Borowicz, wyprzedzając Pawła Kuczyńskiego i Grzegorza Małaczka. Najlepsi zawodnicy otrzymali okazała puchary oraz akcesoria i sprzęt wędkarski. Zawody zakończono przy grillu, gdzie prowadzono ożywioną dyskusję na tematy wędkarskie i nie tylko.
Do zobaczenia na kolejnych zawodach wędkarskich koła.

KM PZW Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe