Piątek, 18.01.2019

Puchar wrócił do Rathenow

  • 11.06.2018, 08:09 (aktualizacja 16.06.2018 13:10)
  • Janusz Justyna
Puchar wrócił do Rathenow
Przez dwa dni weekendu w Złotowie gościli skaciści z Rathenow z burmistrzem Ronaldem Seeger na czele. Przyjechali do naszego miasta na rewanż za turniej skata, który wygrali u siebie

Członkowie KS Krajna Złotów gościli w Rathenow w sierpniu ubiegłego roku, przegrywając tam turniej o przechodni puchar. Na czerwiec 2018 roku wyznaczono termin rewanżu w Złotowie! Niestety, choć tym razem wszystko wskazywało, że gospodarze wygrają, w ostatniej fazie w sobotnim turnieju ekipa niemiecka uzyskała przewagę i odniosła końcowy sukces. Tym samym puchar przechodni wrócił do Rathenow, do siedziby klubu skata Westhavelländer Asse. Kolejna rozgrywka w roku 2019 w Niemczech. Do trzech razy sztuka?

Prezes Krajny Edward Bianga ugościł rywali z Rathenow w Folwarku Hawaje w Starej Wiśniewce, gdzie rozegrano turniej. W niedzielę sześciu rathenowian zwiedzało Złotów, goszcząc m.in. w Zagrodzie Krajeńskiej. Jak zapewnili, Złotów bardzo im się spodobał i przyjadą do nas ponownie!

Wymianę miedzynarodową wsparł Urząd Miasta Złotów, wiceburmistrz Małgorzata Chołodowska oficjalnie przywitała gości w ratuszu.

KS Krajna: Edward Bianga, Bernard Smolarek, Konrad Kowalski, Zenon Bianga, Leszek Szatkowski, Stefania Ciepłuch

Westhavelländer Asse: Ronald Seeger, Guido Gericke, Walter Kinsel, Ralf Thuthewohl, Jochen Ebel, Karlheinz Bembe.

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe