Powrót do szkolnej ławki

  • 30.03.2016, 23:28
  • Janusz Justyna
Powrót do szkolnej ławki
Gimnazjum nr 2 w Złotowie to szkoła "otwarta", w której realizuje się program edukacyjno-artystyczny pt. "Powrót Do Szkolnej Ławki". Celem owego programu jest zapraszanie - między innymi absolwentów szkoły, ciekawych ludzi, którzy w sposób szczególny identyfikują się z Ziemią Złotowską.

Niewątpliwie taką postacią jest pan Janusz Justyna, którego pasją jest historia naszego miasta. Historia zapisana na starej fotografii, mapach i owiana mnóstwem ciekawych anegdot. To niebywała przygoda dla uczniów, spotkanie z panem Januszem. Móc się wsłuchać w historię lokalną, przedstawioną w tak ciekawy sposób. Poznać ludzi, którzy pochodzą ze Złotowa, a los rozprzestrzenił ich po całym świecie, zapisując niejedno nazwisko na kartach historii... niejedno nazwisko "złotowianina".

Nasz gość ma ogromną wiedzę. Pan Janusz Justyna to pasjonat i człowiek, dzięki któremu nasze miasto jest nam jeszcze bliższe. Lekcja "żywej historii" to najlepszy sposób na edukację.

Zachęcamy innych do takich spotkań z Panem Januszem. Może wówczas, ktoś pomoże nam zapisać w sposób trwały historię naszego miasta, szlakiem tych ważnych wydarzeń, postaci, by każdy jego mieszkaniec, czy turysta mógł otaczać się tą wiedzą codziennie. Wystarczy mała tabliczka, wiadomość... w tym mieście żył..., z tego miasta pochodzi..., tu mieszkał....

Stworzenie "szlaku historii naszego miasta" powinno wymknąć się z muzeum, promenady czy innych ważnych, znanych miejsc. Powinno być śladem tu i teraz - dla nas wszystkich.

M. Górniak-Wacyk, Gimnazjum nr 2

Janusz Justyna

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan
jan 01.04.2016, 06:20
No, na powrót do "szkolnej ławki" to nie wygląda! Teraz raczej z "drugiej strony"... :)
Obserwator
Obserwator 31.03.2016, 07:56
Janusz, jak przygotowania do wyborów? Wygryź te beznadzieje w końcu
gpx
gpx 01.04.2016, 09:19
Janusz na prezydenta! ;)

Pozostałe