Znalazł broń podczas remontu

  • 29.05.2018, 16:01 (aktualizacja 30.05.2018, 11:57)
  • Janusz Justyna
Znalazł broń podczas remontu
3 sztuki ostrej amunicji, 42 łuski oraz karabin Mauser „Spandau” z 1917 roku, zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Broń została odnaleziona podczas prac remontowych pod podłogą na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ul. Moniuszki.

Właściwą postawą wykazał się pewien mieszkaniec Złotowa, który wczoraj poinformował policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie o odnalezieniu broni podczas prowadzonych prac remontowych. Funkcjonariusze, którzy natychmiast znaleźli się we wskazanym domu potwierdzili ten fakt. Okazało się, że właściciel jednego z mieszkań rozpoczął remont poddasza i podczas kontroli stanu belek stropowych pod drewnianą podłogą odkrył najpierw amunicję, a następnie broń. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili rodzaj odnalezionej broni. To znajdujący się w znakomitym stanie, zakonserwowany niemiecki karabinek Mauser z 1917 roku. Zabezpieczona broń i amunicja zostanie poddana specjalistycznym badaniom w laboratorium KWP w Poznaniu, a następnie trafi do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, gdzie eksperci z zakresu balistyki sprawdzą, czy dana jednostka broni była kiedykolwiek używana. Niewykluczone, że zabytkowy karabin w przyszłości trafi jako eksponat do muzeum.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe