Niedziela, 24.03.2019

XII Zakrzewski Sejmik Młodzieży

  • 15.05.2018, 00:35
  • Janusz Justyna
XII Zakrzewski Sejmik Młodzieży

Tegoroczna edycja Sejmiku odbywać się będzie pod hasłem „Siła nasza leży w nas samych…”.  Na piątek organizatorzy przygotowali prawdziwą gratkę dla miłośników muzyki i fotografii: od 19:00 będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Koła Fotograficzno-Filmowego „Oczy szeroko otwarte” z Wyrzyska pod tytułem „Portrety”; pół godziny później zaplanowano rozpoczęcie koncertu zespołu „Good Staff” – „Leci piosenka moja skrzydlata…”.  "Good Staff" to dosłownie "Dobry Skład - zawodowy zespół i grupa przyjaciół. Jak piszą o sobie: ”dobry jest też dla nas Staff Leopold, którego utwory kilka lat temu zainspirowały Wojtka Winiarskiego do napisania piosenek. Wojtek, zafascynowany świecką muzyka Renesansu, szukał poety, którego wiersze byłyby ciepłe i liryczne, a jednocześnie nie na tyle archaiczne, by miały być niezrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.  warstwie muzycznej nawiązujemy rzeczywiście do renesansowych pieśni i tańców oraz folku, ale jest to tylko inspiracja dla autorskich poszukiwań Wojtka”.

Zasadniczą część XII Zakrzewskiego Sejmiku Młodzieży zaplanowano na sobotę. O 11:00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza Św. w intencji nieżyjących działaczy Związku Polaków w Niemczech. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą pod grób Księdza Patrona Bolesława Domańskiego, gdzie odczytana będzie Zakrzewska Odezwa do Młodych, po czym delegacje poszczególnych instytucji złożą wiązanki kwiatów. Stamtąd zebrani przejdą na Salę Rodła Domu Polskiego, gdzie odbędzie się oficjalna inauguracja obrad, odczytanie hasła Związku Polaków w Niemczech. Na debatę młodzieży, wystąpienia gości i część artystyczną przewidziano około trzech godzin. Owocem dyskusji, jak co roku, będzie specjalnie przygotowana odezwa, będące niejako będąca zwieńczeniem pracy młodzieży na Sejmiku. Zostanie ona następnie przekazana na ręce władz państwowych. Z racji ważnych jubileuszy 80-lecia Kongresu Berlińskiego i 100-lecia Odzyskania Niepodległości wydarzenie to w tym roku będzie miało szczególnie podniosły charakter. Organizatorami wydarzenia jest Dom Polski i Stowarzyszenie "Strefa Kultury"; projekt współfinansowany przez przez Gminę Zakrzewo, Powiat Złotowski oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

KM,

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe