Czwartek, 21.03.2019

Wolę Wolin i Świnoujście!

  • 14.05.2018, 23:59
  • Janusz Justyna
Wolę Wolin i Świnoujście!
10. maja 2018 r. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Górznej pod opieką wychowawców: pani Wiolety (organizator wycieczki), pani Haliny oraz pani Magdy udali się na wycieczkę szkolną.

Celem wycieczki było zwiedzanie Podziemnego Miasta i Fortu Gerharda w Świnoujściu, a także Wioski Wikingów na Wyspie Wolin. Czym jest Bateria Vineta ukryta w lesie pod nadmorskimi wydmami? Kim jest tajemniczy Bąbelek? Czy to możliwe, aby w ciągu kilkunastu minut przejść profesjonalne przeszkolenie pod okiem umundurowanego pruskiego żołdaka? Gdzie znajduje się jedna z największych latarni morskich w Europie? Czy bawiąc się w podchody można poznać historię Słowian i Wikingów? Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedzi podczas wspólnego zwiedzania tych pięknych, historycznych i zagadkowych miejsc. Serdecznie dziękujemy Biuru Turystycznemu "Monika" ze Szczecinka za wspaniałą organizację wycieczki i komfort jazdy, a także pani Wiolecie - organizatorowi wycieczki.

Szkoła Podstawowa im. Tony'ego Halika w Górznej

Janusz Justyna

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe