Czwartek, 21.03.2019

7 pijanych za kierownicą

  • 14.05.2018, 13:22
  • Janusz Justyna
7 pijanych za kierownicą
Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Nietrzeźwi kierowcy narażają innych na niebezpieczeństwo, ale sami również muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przekonało się o tym siedmiu mieszkańców naszego powiatu, których policjanci zatrzymali za kierownicą jednośladów w stanie nietrzeźwości.

 

Przez cały weekend policjanci ruchu drogowego z powiatu złotowskiego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach. Wzmożone patrole z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki wspierane siłami policjantów prewencji poruszały się po terenie powiatu złotowskiego i czuwały nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Głównym celem działań było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

Policjanci wyposażeni m.in. w mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością, wyprzedzali w sposób nieprawidłowy lub wymuszali pierwszeństwo przejazdu na innych uczestnikach ruchu drogowego. Podczas działań policjanci ujawnili siedmiu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pomimo faktu wcześniejszego spożywania alkoholu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali w Krajence. Mężczyzna jechał jedną z ulic miasta, gdy został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy. Kierujący rowerem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi Krajenki policjanci uniemożliwili dalszą jazdę i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Niespełna 5 godzin później patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, tym razem na terenie Franciszkowa zatrzymał do kontroli cyklistę, kierujący jednośladem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w sobotę w miejscowości Brokęcino. 31-letni mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. Kilkanaście godzin później patrol prewencji jastrowskiego komisariatu zatrzymał do kontroli mieszkańca Samborska, który jechał jednośladem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że amator dwóch kółek kierował mając w wydychanym powietrzu blisko trzy promile alkoholu.

Do następnego zatrzymania doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Pniewo kilka minut po północy. Tu z kolei policjanci zwrócili uwagę na jadącego motorowerem mężczyznę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mieszkaniec gminy okonek ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Konsekwentne policyjne kontrole udaremniły dalszą nietrzeźwą jazdę parze amatorów dwóch kółek. Funkcjonariusze ruchu drogowego w nocy z niedzieli na poniedziałek tym razem na terenie Złotowa zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że wsiedli za kierownicę jednośladów będąc w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy zatrzymani kierujący odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wobec cyklistów zamroczonych alkoholem sporządzono dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu. Nietrzeźwemu kierowcy motorowerem grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy!

nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii.

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
spaj
spaj 16.05.2018, 08:50
BRAWO Policja ! Lapac kolarzy skoro nic innego nie potraficie. Wiezienia sa ich pelne ale tych siedmiu tez jakos sie zmiesci :)
pff
pff 14.05.2018, 14:18
wypil dwa trzy piwa jechal rowerem i trzeba o tym pisać jaka to nasza policja jest wspaniala...
Jan
Jan 15.05.2018, 05:57
A Ty uważasz, że nie? Sądząc po stylistyce i ortografii - chyba był to Twój kumpel?

Pozostałe