Niedziela, 24.03.2019

Zebrania w SM Piast

  • 9.05.2018, 20:24 (aktualizacja 09.05.2018 21:19)
  • Janusz Justyna
Zebrania w SM Piast
Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Złotowie organizuje zebrania gospodarcze ze swoimi członkami. Były już dwa zebrania, zostało jeszcze jedno w Złotowie oraz w Okonku i w Krajence

Dzisiejsze zebranie w sali narad w biurowcu SM Piast odbyło się z udziałem członków z bloków mieszkalnych: Słowackiego 7, 8, 9, Boh. Westerplatte 4, 6, 8, 10, 12, al Piasta 10, 12, 14, 16, 18A i Skłodowskiej-Curie 2, 4, 6. Zebranie prowadził prezes Wojciech Buczek w asyście gospodarzy osiedli, obecny był także przewodniczący Rady Nadzorczej Stanisław Wełniak i jego zastępca Ryszard Stanek.

Prezes pokrótce omówił aktualną kondycję spółdzielni oraz najbliższe zamierzenia, remontowe lub inwestycyjne. Kondycja spółdzielni jest niezła, także w zakresie zadłużeń członkowskich, coraz niższych, plasujących złotowskiego Piasta w najlepszej piątce w kraju. Są bloki z zerowym zadłużeniem, np. Boh. Westerplatte 10, czy bloki 10, 12, 14 przy al. Piasta.

Prezes mówił także o planie budowy nowych balkonów, który został zachwiany wzrostem cen na rynku budowlanym. 2018 to rok wyborczy i wynikający z tego tytułu  boom w budownictwie sprawił, że koszt budowy balkonów wzrósł niepomiernie. Piast szuka alternatywnych rozwiązań, i jak się okazało, w Krakowie jest firma, która buduje tańsze balkony na bazie lekkich konstrukcji. Plan zakłada, że nowe balkony będą montowane co roku na innym osiedlu.

Pozytywnym aspektem jest fakt, że wszystkie bloki w zasobach SM Piast zostały już docieplone. SM Piast musi też wykonać samodzielnie oświetlenie swoich osiedli, to zadanie będzie wykonywane sukcesywnie, wkrótce przy chodniku prowadzącym do targowiska. Na terenie spółdzielczym pojawi się też sporo nowych nasadzeń drzewek i krzewów.

Prezesowi zadano także kilka pytań z sali. Wskazano na dziury, jakie są pomiędzy blokami nr 14 i 16 przy al. Piasta, prawdopodobnie tworzone przez szczury, a to najpewniej "żywa" pozostałość po nieistniejącej już restauracji Złotowianka. W. Buczek obiecał, że koparką zostaną rozkopane te miejsca, ale czy to wytępi uciążliwe gryzonie? Mówiono też o bałaganie w śmietnikach, o konieczności postawienia większej ilości tabliczek pouczających właścicieli psów, by sprzątać po swoich ulubieńcach. Wywołano temat palenia papierosów przez uczniów CKZiU w pobliżu bloków i na trasie do PKS i PKP. Prezes mówił, że SM Piast oferował CKZiU utworzenie palarni, ale szkoła odrzuciła tę propozycję. Przypomniano, że niedopałki w dużych ilościach leżą pod wieloma blokami i niekoniecznie pochodzą z palenia papierosów przez uczniów.

Mieszkańcy bloku nr 12 przy Boh. Westerplatte (popularna rampa) narzekali, że mają utrudniony dostęp do swoich piwnic, szczególnie od tyłu bloku, gdyż parkowane są tam samochody, co ich zdaniem jest niedozwolone. Prosili także, aby przywrócić tzw. wózkownie. Zarzucono także, iż warzywniak pod gołym niebem, jaki w cieplejsze miesiące rozkłada się na chodniku nieopodal "rampy" utrudnia korzystanie z chodnika - ale to teren miejski i prezes Buczek nie może tego stanu rzeczy zmienić.

Było jeszcze kilka pytań o drobniejsze sprawy, prezes Buczek prosił, by w przyszłości zwracać się z nimi bezpośrednio do niego lub do innych pracowników SM Piast.

Była także mowa o przetargu na przebudowę ul. Słowackiego - tu aktualny stan przetargu przedstawi w czwartek 10 maja 2018 r. burmistrz Adam Pulit na konferencji prasowej.

Janusz Justyna

 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 19.05.2018, 22:04
To prawda o wózkowniach. Starzy mieszkańcy je sobie zawlaszczyli i mają po 2 a nawet 3 piwnice. Trzeba zrobić przegląd i udostępnić klucze wszystkim mieszkańcom
Katarzyna
Katarzyna 19.05.2018, 21:57
Wspólnoty to jeszcze większy problem.
I tak trzeba zwołać zarządcę i mu płacić. A jak cos sie stanie z blokim (konieczny bedzie remont) to sie wykpi że nie stać bo mala wspólnota i nie uzbierano tyle pieniędzy.
mc2
mc2 12.05.2018, 10:56
Ja się dziwię że ci ludzie wciąż płacą tan haracz, gdyby pozakładali wspólnoty płacili by co najmniej 2 razy mniej
fff
fff 10.05.2018, 19:07
ludzie zwolajcie sie i zalozcie wspolnotę
Spółdzielca
Spółdzielca 10.05.2018, 14:21
Taka frekwencja jest od 1989 r. a Spółdzielnia jak trwała tak trwa. Prędzej spółdzielcy się wykończą niż spółdzielnia upadnie.
Ulka
Ulka 10.05.2018, 12:36
Ale frekwencja. Ciekawe jak długo jeszcze przetrwa ta spółdzielnia. Przecież zakładając wspólnoty mieszkaniowe mieszkańcy płacą o wiele mniej
nic nie robią tylko gadanie
nic nie robią tylko gadanie 10.05.2018, 09:31
żadnych konkretów.To nie są tematy na zebranie członków.
Joker
Joker 10.05.2018, 09:43
Na zebranie członków właściwym tematem są ***?

Pozostałe