Czwartek, 21.03.2019

„Pokolenia we wspólnym twórczym działaniu”

  • 7.05.2018, 20:08 (aktualizacja 07.05.2018 20:12)
  • Janusz Justyna
„Pokolenia we wspólnym twórczym działaniu”

5 maja artyści ze Stowarzyszenia „Pasja” w Złotowie odwiedzili Bydgoską Uczelnie Wyższą. Tego dnia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy odbyła się II Debata Międzypokoleniowa z warsztatami pod tytułem „Pokolenia we wspólnym twórczym działaniu", pod kierunkiem Doktor Nauk Humanistycznych w zakresie pedagogiki Katarzyny Stefanowicz–Zawiszewskiej, autorki kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w wydawnictwach zwartych oraz czasopismach oświatowych polskich i zagranicznych.
Udział w tym przedsięwzięciu wzięli zaproszeni goście, seniorzy, dzieci przedszkolne, szkolne, drużyna zuchowa, rodzice oraz studenci.
Inicjatywa ta wpisuje się w szereg działań Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych KPSW promujących integrację środowisk różnych grup wiekowych w atrakcyjnej, wzbudzającej zainteresowanie formie przekazu.

Dyskusji tematycznej towarzyszyły m.in. występy muzyczne i taneczne, warsztaty artystyczne, wystawa makramy Jolanty Surmy oraz prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia "Pasja" w Złotowie. Warsztaty prowadzili: Jolanta Dolat – kwiaty z bibuły, Renata Białowąs- quilling, Anna Wojciechowska - paczwork i biżuteria koralikowa oraz Jolanta Surma i Piotr Surma – warsztaty makramy. Jolanta Surma, prezes Pasji a także studentka III roku Pedagogiki w czasie debaty przedstawiła prezentację na temat „Pasja łącząca pokolenia” w dwóch odsłonach: Pasja jako stowarzyszanie i pasja - jako pasja makramy. Zgromadzeni mogli zapoznać się z międzypokoleniowymi działaniami Stowarzyszenia, a także poznać pasję Jolanty Surmy. W warsztatach artystom z Pasji pomagała mgr Katarzyna Dywan studentka Studiów Podyplomowych KPSW w Bydgoszczy, na co dzień nauczyciel przedszkola oraz plastyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Stawnicy oraz studenci III roku Pedagogiki KPSW.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, były bardzo udane, każdy z radością i zadowoleniem wykonywał swoje prace. To spotkanie dowiodło, że razem możemy zrobić więcej, zgłasza, że robimy to w przyjaznej, twórczej atmosferze, łącząc pokolenia.

(red)

.

 


 


 

Janusz Justyna

Zdjęcia (30)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bo takie smutasy jestescie
bo takie smutasy jestescie 7.05.2018, 20:35
Hej Artystki.Uszyjcie sobie same też jakieś ładne sukienki jak ta pani w stroju Krajny lub ,modne w kwiaty jak ma Pani Surma.Będziecie lepiej wyglądały.

Pozostałe