Niedziela, 24.03.2019

Miejsce naszego samorządu

  • 5.05.2018, 00:00
  • Janusz Justyna
Miejsce naszego samorządu
Eksperci z krakowskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przygotowali Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Wysokie miejsca Złotowa i Krajenki

Ranking opracowano w 5 kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu i powiaty ziemskie. Ustalając ocenę wzięto pod uwagę wskaźniki (według danych za 2016 r.): - Udział dochodów własnych w dochodach ogółem - Relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem  - Udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem - Obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń - Udział środków europejskich w wydatkach ogółem - bez poręczeń - Relacja zobowiązań do dochodów ogółem - Udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Ranking przedstawiono podczas kwietniowego IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.

Zobacz miejsca samorządów z naszego powiatu:

W grupie 1559 gmin wiejskich zwyciężyły:

1. Kobierzyce (woj. dolnośląskie)
2. Dobra Szczecińska (woj. zachodniopomorskie)
3. Kleszczów (woj. łódzkie)
4. Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie)
5. Michałowice (woj. mazowieckie)

444. Zakrzewo

777. gm. Złotów

1086. Tarnówka

1148. Lipka

W grupie 616 gmin miejsko-wiejskich zwyciężyły:

1. Dziwnów (woj. zachodniopomorskie)
2. Ożarów Mazowiecki (woj. mazowieckie)
3. Myślenice (woj. małopolskie)
4. Różan (woj. mazowieckie)
5. Międzyzdroje (woj. zachodniopomorskie)

64. Krajenka

482. Jastrowie

528. Okonek

 

W grupie 237 gmin miejskich pierwsze pięć miejsc zajęły:

1. Legionowo
2. Ciechocinek
3. Milanówek
4. Krynica Morska
5. Podkowa Leśna

20. Złotów

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
prezes
prezes 6.05.2018, 17:35
Miasto bym zostawił bez zmiany, zaczynają się docierać ale powiat do dużych roszad
Nic nie zmieniajmy w sukcesie trwajmy
Nic nie zmieniajmy w sukcesie trwajmy 6.05.2018, 09:53
Brawo brawo. Tak wysokie miejsce w tak poważnym rankingu jednoznacznie wskazuje że samorząd jest super. Wszystkie dotychczasowe wyróżnienia wskazują jednoznacznie że nasze miasto jest piękne bogate i dobrze zarządzane. Zresztą nie tylko miasto bo i powiat też dlatego po tych sukcesach z których obficie korzystamy. W związku z tym nic nie zmieniajmy i głosujmy na te same osoby które dzisiaj zasiadają w naszym samorządzie. Ich ciężką pracę trzeba docenić gdyż jak widzieliśmy nawet ważne wiadomości Teleexpresu zauważyły troskę burmistrza dla mieszkańców aby się z nerwów nie odwodnili. Trzeba szczególnie docenić to co mamy z ich poświęcenia na rzecz nas wszytkich.
prywata
prywata 6.05.2018, 10:30
na pewno nie warto zagłosować na większość z tych radnych, bo tylko ciągną sukno każdy w swoją stronę i tylko te kwestie negocjują miedzy sobą, nie patrząc na rozwój całego miasta, a głupi pis daje im w nowych przepisach jeszcze więcej władzy, rozpieprza samorządy i wraca do centralizacji
Do prywata.
Do prywata. 6.05.2018, 12:42
Co ty piszesz. Jeżeli by tak było to skąd sukcesy które tak szumnie są ogłaszane. Czyżby ich nie było w realu a są tylko wirtalne. Poza tym nie obrażaj PiSu bo w naszym samorządzie go nie ma.
wegan
wegan 6.05.2018, 00:16
Brawo Złotów
fotografujcie miasto latem
fotografujcie miasto latem 5.05.2018, 12:02
Legionowo i Ciechocinek latem całe toną w kwiatach.W Złotowie troche bratków koło pomnika Jelenia a potem psy luzem i dzieci na hulajnogach ,na głównych ulicach miasta.
Złotowianka
Złotowianka 5.05.2018, 13:31
Wybraliśmy lenia i sknerę to co się dziwić. On nawet zniszczone zniszczy. To wielka pomyłka Złotowian.
Co komu po rankingach
Co komu po rankingach 5.05.2018, 08:43
I znowu Ranking. Wszystko pod publikę. Nas nie interesują rankingi tylko efekty. Jak wszyscy widzą ich nie ma a spalone inwestycje typu promenada rzeczna, światła przejścia dla pieszych Mickiewicza czy świetność parków i piękno fonntann oraz koślawe drogi stawiają nas chyba na pierwszym miejscu.

Pozostałe