Czwartek, 21.03.2019

Starosta Goławski przeprasza dyrektora, radny Wełniak wychodzi z sali obrad…

  • 25.04.2018, 22:08 (aktualizacja 25.04.2018 22:45)
  • Agnieszka Barabasz
Starosta Goławski przeprasza dyrektora, radny Wełniak wychodzi z sali obrad…
Podczas środowej sesji Rady Powiatu Złotowskiego, doszło do ostrych wymian zdań. Głównym tematem stała się sprawa zwolnienia (6 kwietnia br. - decyzja wicestarosty Daniela Sztycha), a następnie przywrócenia do pracy (9 kwietnia br. - decyzja starosty Ryszarda Goławskiego), dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa, Leszka Kasprowicza. O wyjaśnienia prosili radni opozycji: Stanisław Wełniak, Tomasz Fidler i Wiesław Fidurski. Radny Wełniak w ostrych słowach zwrócił uwagę na polityczny aspekt decyzji starosty Ryszarda Goławskiego i opuścił salę obrad, nie chcąc słuchać kolejnych wyjaśnień. Z kolei radny Tomasz Fidler stwierdził, że wicestarosta "ma jaja", choć został w całą sprawę "wrobiony".

Według Stanisława Wełniaka sprawa zwolnienia dyrektora Kasprowicza ma swoje drugie dno – jest nim konflikt koalicyjny rządzących w powiecie. - Pan starosta chce nam teraz powiedzieć „panowie, nic się nie stało”, ale to stwierdzenie tutaj nie pasuje. Nastąpił jawny konflikt koalicyjny, pomiędzy panem Sztychem, a panem Goławskim. Rozumiem, że koalicja musi trwać, ale cały konflikt wystawił naszej radzie bardzo złą opinię, a ja na takową nie mogę sobie pozwolić. I nie chcę, panie starosto, aby pan ustosunkowywał się do moich słów - powiedział radny Wełniak, po czym opuścił salę obrad.

Starosta Goławski szybko odniósł się do słów: - A co tutaj ma do rzeczy koalicja? Wicestarosta podjął w piątek decyzję, a ja po prostu uznałem, że jest ona przedwczesna i niesłuszna, po czym cofnąłem ją. Koalicja ma się dobrze. Jednocześnie przepraszam pana dyrektora Kasprowicza, że taka sytuacja miała miejsce.

Radny Tomasz Fidler stwierdził, że powiat, to nie tylko Goławski, Sztych, czy Fidler, ale to 200 lat tradycji, która od 2 tygodni została przez internautów, czytających artykuły prasowe, obrzucona błotem. Stwierdził, iż wicestarosta został potraktowany jak gówniarz w krótkich spodenkach, który został w to wszystko po prostu wrobiony. Dodał, że wicestarosta „ma jaja”, skoro zdecydował się na podjęcie w krótkim czasie, tak ważnej decyzji. - Daniel, naprawdę szczerze ci współczuję – mówił Tomasz Fidler. Poprosił także o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, w tym sprawy podpisów i pieczątek pod skargą, która została złożona na działalność dyrektora Kasprowicza.

Radny Wiesław Fidurski usiłował dowiedzieć się, dlaczego starosta cofnął decyzję wicestarosty, skoro wiedział o sprawie wcześniej z rozmowy telefonicznej, jakie było stanowisko skarbnika i sekretarza powiatu, którzy uczestniczyli we wręczaniu dyrektorowi odwołania ze stanowiska oraz o to, czy w przeciągu ostatniego półtora roku, planowano przeprowadzić zmianę personalną na stanowisku dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa?

Starosta Goławski zaprzeczył jakoby kiedykolwiek planowano zmiany na tym stanowisku. Skarbnik Grzegorz Piękoś stwierdził natomiast, iż jego stanowisko było odmienne od tego, które prezentował wicestarosta. - Zaproponowałem, aby poczekać ze sprawą do poniedziałku, do momentu powrotu z urlopu starosty - odpowiedział. Skarbnik uważa ponadto, że wypowiedzenie stosunku pracy zostało przygotowane poza starostwem. Zapytany o tę sprawę przez naszą redakcję, wicestarosta Daniel Sztych, odpowiada - Nie wiem, co ma na myśli pan skarbnik. Osobiście napisałem to wypowiedzenie dla pana Kasprowicza.

Sekretarz powiatu, Andrzej Ławniczak, również stwierdził, że jego stanowisko było odmienne od tego, które zajął wicestarosta.

Starosta Goławski, odnosząc się do słów radnego Tomasza Fidlera o obrzuceniu powiatu przez internautów błotem, stwierdził, że bierze na siebie całą odpowiedzialność decyzyjną, zaś wyborcy ocenią niebawem pracę samorządowców.

Agnieszka Mackojć-Barabasz

Agnieszka Barabasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
złotowiak
złotowiak 7.05.2018, 07:43
PSL - wyprowadzić
złotowiak
złotowiak 30.04.2018, 08:11
Hymn PO i PZLu youtu.be/cmNZflRw2r8
Dw34
Dw34 30.04.2018, 06:27
Gdyby 30 lat temu był tak rozpowszechniony Facebook i najogólniej świat internetu wielu z tych ludzi poznikało by ze sfery publicznej. Świadectwo ich tzw"profesjonalizmu roboczego" ujrzeli by sami mieszkańcy.
Nadchodzi koniec
Nadchodzi koniec 26.04.2018, 15:09
Stachu się tak zdenerwował na sesji bo mu się komitet wyborczy wysypał a i w spółdzielni coraz większa koalicja przeciwko jego osobie się zawiązuje
Jan
Jan 26.04.2018, 16:34
Ja tylko na p. Wełniaka będę głosował.
JastrowieCity
JastrowieCity 26.04.2018, 12:53
myślę że obecne władze powiatu mają już pozamiatane
Alicja
Alicja 26.04.2018, 11:34
Oj ocenią wyborcy, ocenią samorządowców panie Goławski, może pan być tego pewny.
qui pro quo
qui pro quo 26.04.2018, 09:11
"Jednocześnie przepraszam..."
złotowiak
złotowiak 26.04.2018, 06:49
Ta koalicja hakami stoi !!
Obserwator
Obserwator 26.04.2018, 01:01
Smutne to jak na podstawie hejtu podejmuje się decyzje. Sztych zachował się emocjonalnie a nie profesjonalnie.
Bardzo bym chciał
Bardzo bym chciał 25.04.2018, 22:44
Czy Wełniak wyszedł na zawsze?
złotowiak
złotowiak 26.04.2018, 06:55
co ten komuch tam jeszcze robi
Sodoma i Gomora
Sodoma i Gomora 26.04.2018, 09:15
Tylko czy nie jest dziwne że Wełniakowi wtóruje Fidurski. Czyżby to nawiązanie do przyszłej współpracy w Urzędzie Miasta.
W końcu nie bez przyczyny zostaje się Oficerem Miejskim będąc w opozycji.
Ja
Ja 11.05.2018, 00:20
Bo PiS ma więcej wspólnego z postkomuną niż chciałby przyznać. Tak jak panowie Wełniak i Fidurski z PZPR. Taka historia.
Też wiem że ciągnie wilka do lasu.
Też wiem że ciągnie wilka do lasu. 26.04.2018, 17:45
Też tak myślę jak powyżej. Nie do pomyślenia aby w innych częściach kraju też tak było że opozycjonista z PiSu przyjmuje oferty niby społecznej współpracy od lewaków czy pseudoprawicowców i to pod szumną nazwą oficera miejskiego.
PiS nigdzie nie powinno kojarzyć się z żadnymi nazwami sugerującymi służby oficerskie i to węszonego pochodzenia. Oficersko łazikowe donosy nie zawsze muszą dotyczyć powierzchni płaskich. W tej kadencji wielu się o tym mogło przekonać lądując na policji. Kiedyś pewni oficerowie zaglądali w okna i na podwórka teraz mają obserwować jak podczas spacerów po chodnikach mieszkańcy korzystają z wolności.
Czy nie lepiej było by się ich zapytać niż wysyłać w ślad za nimi oficera.

Pozostałe