W sobotę w hali Złotowianka odbyły się walki eliminacyjne, w niedzielę walczono w finałach i dwóch walkach półfinałowych. W finałach z dobrej strony pokazali się gospodarze zdobywając trzy tytuły mistrzowskie: Piotr Gorzkiewicz ( 52 kg), Kamil Szydłowski (63 kg) i Aleksander Klóska (+ 82 kg). W podsumowaniu okazało się, że najlepiej drużynowo wypadła Sparta Złotów zbierając 34 pkt., na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: Ziętek Team Kalisz - 18 pkt. i Warta Śrem - 16 pkt.
Przyznano wyróżnienia indywidualne: najlepszy technik: Eryk Bukowski (Sporty Walki Gostyń), najlepszy Wielkopolanin: Kamil Szydłowski (MLKS Sparta Złotów), najlepszy zawodnik Sparty Złotów: Alexander Klóska, najlepszy trener: Tomasz Tetzlaff (MLKS Sparta Złotów).
Trenerowi Tomaszowi Tetzlaff należą się brawa za organizację zawodów ze wsparciem Urzędu Miejskiego Złotów, Starostwa Powiatowego, ZCAS i wielu sponsorów! Gwiazdą turnieju był wielokrotny mistrz Polski, wychowanek Sparty Złotów - Damian Wrzesiński. Sędzia Czesław Trusiński przekazał mu złoty medal, który Damian Wrzesiński zdobył podczas mistrzostw Polski we wrześniu 2006 roku.
(jj)
Wyniki walk z 14 kwietnia 2018 (sobota)
Kategoria 57 kg
Artur Stężycki (Sporty Walki Gostyń) vs Radosław Pawlak (Boks Poznań Team) 2:1
Kategoria 80 kg
Mateusz Hertng (Sporty Walki Gostyń) vs Maciej Szafrański (Szamotuły Boxing Team) 1:2
Kategoria 80 kg
Sebastan Bergandy (KKS Włókniarz Kalisz) vs Oskar Drywa (KKS Sporty walki Poznań) 2:1
Kategoria 60 kg
Karol Matysiak (Ziętek Team Kalisz) vs Wojciech Piechota (Szamotuły Boxing Team) 3:0
Kategoria 60 kg
Damian Stelmach (KS Prosna Kalisz) vs Dawid Chudy (Sparta Złotów) RSC 1
Kategoria 63 kg
Kamil Szydłowski (Sparta Złotów) vs Mateusz Cierpicki (Sparta Złotów) RSC 2
Kategoria 63 kg
Maksymilian Szymański (KS Warta Śrem) vs Adam Dzwoniarkiewicz (Zagłębie Konin) 3:0
Kategoria 66 kg
Mateusz Żybura (Obra Zbąszyń) vs Krystan Barski (Sporty Walki Gostyń) AB 1
Kategoria 66kg
Kamil Zglejszewski (Ziętek Team Kalisz) vs Miłosz Marcyjaniak (KS Warta Śrem) wo
Kategoria 70kg
Jakub Wawrzyniak (Copacabana Konin) vs Dominik Wojtczak (Zagłębie Konin) 0:3
Kategoria 70kg
Norbert Kusz (Ziętek Team Kalisz) vs Kacper Czerwiński (Sparta Złotów) 3:0
Kategoria 75kg
Klaudiusz Urbanik (Sporty Walki Piła) vs Jakub Klarzyński (Boks Poznań Team) RSC 3
Kategoria +80kg
Dawid Szymkiewicz (Sokół Piła) vs Kevin Furman (Sparta Złotów) PKT 0:3
Wyniki walk z 15 kwietnia 2018 (niedziela), finały i półfinał
Kategoria 48 kg
Kamil Sieradzki (KS Warta Śrem) vs Dominik Jurdziński (KS Prosna Kalisz) RSC 3
Kategoria 52 kg
Piotr Gorzkiewicz (MLKS Sparta Złotów) vs Julian Witkowski (Copacabana Konin) 2:1
Kategoria 54 kg
Wiktor Trocki (MLKS Sparta Złotów) vs Marcin Szydlak (KS Sokół Piła) 0:3
Kategoria 57 kg
Adrian Sęderecki (Ziętek Team Kalisz) vs Artur Stężycki (Sporty Walki Gostyń) 3:0
Kategoria 60 kg półfinał
Eryk Bukowski (Sporty Walki Gostyń) vs Patryk Drożdżowski (MLKS Sparta Złotów) 3:0
Kategoria 60 kg półfinał
Karol Matysiak (Ziętek Team Kalisz) vs Damian Stelmach (KS Prosna Kalisz) 2:1
Kategoria 63 kg
Kamil Szydłowski (Sparta Złotów) vs Maksymilian Szymański (KS Warta Śrem) 2:1
Kategoria 66 kg
Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń) vs Miłosz Marcyjaniak KS Warta Śrem) 3:0
Kategoria 70 kg
Dominik Wojtczak (Zagłębie Konin) vs Norbert Kusz (Ziętek Team Kalisz) 0:3
Kategoria 75 kg
Sebastian Kusz (Ziętek Team Kalisz) vs Jakub Klarzyński (Boks Poznań Team) 3:0
Kategoria 80 kg
Maciej Szafrański (Szamotuły Boxing Team) vs Sebastan Bergandy (KKS Włókniarz Kalisz) DQ
Kategoria +80 kg
Aleksander Klóska (MLKS Sparta Złotów) vs Kevin Furman (Sparta Złotów) 3:0
Napisz komentarz
Komentarze