Szatnia na medal w Okonku!

  • 12.04.2018, 00:04 (aktualizacja 12.04.2018, 00:08)
  • Janusz Justyna
Szatnia na medal w Okonku!
„To umowy, które nie opiewają na miliony, ale w naszej ocenie są niemniej ważne dla mieszkańców i samorządów przez to, że związane są z aktywnością sportową. Oprócz dużych obiektów istotne są także te kameralne, służące lokalnej społeczności, które nie zawsze są w takim stanie, jakiego byśmy oczekiwali w XXI wieku.

Samorządy bardzo żywo zareagowały na naszą propozycję. Chcemy wykorzystać wszystkie szanse, aby zwiększyć aktywność fizyczną Wielkopolan w każdym wieku” – mówił Marszałek Marek Woźniak 11 kwietnia 2018 roku podczas podpisania kolejnych ośmiu umów w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Szatnia na medal”. Jego beneficjentami zostały tym razem gminy: Szamotuły, Okonek, Czempiń, Ostroróg, Przedecz, Rychwał, Żerków i Nekla.

W spotkaniu uczestniczyli: Włodzimierz Kaczmarek – Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Małgorzata Sameć – Burmistrz Okonka, Konrad Malicki - Burmistrz Gminy Czempiń, Sławomir Szałata – Burmistrz Miasta i Gminy Ostroróg, Witold Siwiński – Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz, Ewa Jędrzejczak– Zastępca Burmistrza Rychwała, Jacek Jędraszczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Żerków, Karol Balicki – Burmistrz Miasta i Gminy Nekla. Samorządowcy zgodnie podkreślali, że „Szatnia na medal” to program nowatorski, który doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców.

Gmina Okonek 57,5 tys. zł wykorzysta na „Remont szatni Stadionu Miejskiego w Okonku”. Na stadionie odbywa się 90% imprez sportowo – edukacyjnych, kulturowych i historycznych w gminie. Z pomieszczeń korzystają zespoły działające przy Okoneckim Centrum Kultury. Infrastruktura obiektu przystosowana jest do potrzeb potencjału Sportowego Klubu Włókniarz Okonek, SP w Okonku, Zespołu Szkół w Lotyniu, Stowarzyszenia Aktywna Trójwieś z Pniewa, Akademii Joga Bonito. Remont obejmie przede wszystkim instalację sanitarną i elektryczną, remont ścian, posadzek, stolarki i obróbki blacharskiej.

(jj), UMWW

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kosma
Kosma 12.04.2018, 20:32
Ale picowanie dadzą 57 tyś. a gala jak na miliony

Pozostałe