Poniedziałek, 21.01.2019

Dobre były te dusze!

  • 6.04.2018, 20:58 (aktualizacja 07.04.2018 09:11)
  • Janusz Justyna
Dobre były te dusze!
- Skąd ten teatr, taki fajny, przyjechał - pytali widzowie. - To ze Złotowa, z Ogólniaka - mówił Andrzej Motak. - Niesamowite!

W drugim dniu Złotowskich Spotkań Teatralnych na scenie ZCASu wystąpił teatr Drugie Dno, wystawiając sztukę "Dobre dusze" wg Pam Valentine. Widzowie, podobnie zresztą jak i aktorzy - świetnie się bawili, bo "Dobre dusze" to komedia, w której elementy czarnego humoru przeplatają się z uśmiechem, radością i zwykłą życiową mądrością. Sztuka daje niekoniecznie prawdziwą odpowiedź na odwieczne pytanie, co dzieje się z duszami po śmierci. Udowadnia z pomocą bohaterów, że dusza... to też człowiek i tęskni za dawnym życiem, żałuje tego co utraciła, ewentualnie marzy o stabilizacji pośmiertnej w niebie.

Młodzi aktorzy i aktor-reżyser Wojciech Jarka, uczniowie i nauczyciel I LO W Złotowie zasłużyli na wielkie brawa, grając tak dobrze, że wśród części widowni spodziewano się, iż to jakiś znaczący teatr z dużego miasta przyjechał! A tu proszę!

O czym był spektakl?

Do atrakcyjnego domu pod Londynem wprowadza się młoda para, oczekująca narodzin upragnionego  dziecka. Simon - to młody, zaczynający karierę autor powieści o zabarwieniu kryminalnym. Mary - sympatyczna, miła i zakochana w mężu i jego pasji kobieta. Wynajmują dom, bez świadomości, że jego ściany kryją tajemnice... Otóż, w domu wciąż pomieszkują duchy zmarłych tragicznie właścicieli - Jacka i Suzie. Niestraszna w sumie para duchów, która zatrzymała się pomiędzy Ziemią a Niebem, lubi wnikać w życie nowych współmieszkańców, po części ich realnym życiem realizując swoje skrócone żywoty. Obie pary wzajemnie się świetnie uzupełniają! Swoistą idyllę psują jedynie Anioł Stróż i teściowa Jacka.

Jak piszą znawcy tematu, sztuka Pam Valentine mówi nam o przemijaniu i życiu po życiu, gdzie następuje konfrontacja młodzieńczego, młodo małżeńskiego uczucia Mary i Simona z doświadczoną, wystawioną niejednokrotnie na próbę miłością Suzie i Jacka...

Wystąpili:

Susie Cameron – Asia Szczęśniak
Jack Cameron: – Wojciech Jarka
Marta Bradshaw (matka) –Martyna Matuszak
Anioł Stróż – Zosia Jarosz
Simon Willis – Kamil Cieślik
Mary Willis – Karolina Pawlak
Mark Webster – Wojciech Gronowski

Autor: Pam Valentine

 

(jj)

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (74)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fotograf
Fotograf 7.04.2018, 07:15
Tylko jedno zdjęcie wyszło! Nr 7!
Fotograf!
Fotograf! 7.04.2018, 13:52
O! Znikło! A szkoda....

Pozostałe