Jedynka piąta w Wielkopolsce

  • 06.04.2018, 16:40
  • Janusz Justyna
Jedynka piąta w Wielkopolsce
W dniach 4-5.04.2018 roku w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Wągrowcu, odbył się Finał Wielkopolski w ramach XIX Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców.

 Wystartowało osiem zespołów, które zwyciężyły w swoich rejonach. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy czterozespołowe. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie wylosowała grupę „A”, w której znalazła się wraz z zespołami Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu i Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. Grupę „A” utworzyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Ostrowa Wielkopolskiego, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skórzewie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie.

System rozgrywek obowiązujący w tym turnieju, to każdy z każdym w grupie, następnie dwie drużyny awansują do grupy walczącej o miejsca 1-4, a kolejne dwa zespoły do grupy walczącej o miejsca 5-8. Złotowscy zawodnicy dzielnie walczyli w pierwszym dniu turnieju, niestety zdołali zakwalifikować się do grupy, która w drugim dniu turnieju walczyła o miejsca 5-8. I tu bardzo mile zaskoczyli wszystkich uczestników, bo grupę wygrali i ostatecznie zajęli V miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIM XIX IGRZYSK DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW.

Oto kolejność w turnieju:

  1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach

  2. Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim

  3. Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu

  4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie

  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie

  6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu

  7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie

  8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Skórzewie

Medale, puchary i dyplomy oraz wyróżnienia indywidualne wręczali Burmistrz Miasta Wągrowca pan Krzysztof Poszwa oraz Prezes SZS „Wielkopolska” pan Zdzisław Urbańczyk.

SKŁAD DRUŻYNY:

Bartosz Bazylak, Miłosz Czapski, Daniel Gwizdowski, Kamil Kamowski, Franciszek Lemanowicz, Artur Lupa, Marcin Manikowski, Dominik Nochowicz, Aleksander Oleśkiewicz, Piotr Onacki, Jakub Stawicki, Oliwier Stolarczyk, Adrian Tkacz, Maciej Maliszewski .

Trenerem i opiekunem drużyny jest Mariusz Ziatyk.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe