Czwartek, 22.08.2019

Rada na "nie" i na "tak"

  • 27.03.2018, 00:23 (aktualizacja 27.03.2018, 00:39)
  • Janusz Justyna
Rada na "nie" i na "tak" Argumenty p. Thomasa nie przekonały części Rady Miejskiej Złotowa
Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej Złotowa pod głosowanie radnych stanęły dwa projekty uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Złotowa obejmującego obszar strefy przemysłowej między ul. Kujańską i ul. Za Dworcem oraz w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta obejmującego nieruchomości położone przy ul. Wioślarskiej i ul. Partyzantów

Zanim przystąpiono do głosowania odbyła się dyskusja na temat obu projektów uchwał. Na mównicę wszedł mieszkaniec Złotowa p. Władysław Thomas, który w swoim wystąpieniu zachęcał radnych do przegłosowania projektu dotyczącego obszaru przy ul. Kujańskiej i Za Dworcem. Pan Thomas powiedział, że jako posiadacz do niedawna zalesionych działek w tym rejonie na tego typu posunięcie władz miasta czeka od 40 lat! Otrzymał ostatnio zgodę na wycinkę lasu, co całkowicie usunęło wszelkie przeszkody w użyciu działek jako obszaru pod zabudowę przemysłową. Tymczasem p. Thomas dowiedział się o niechęci części radnych do sporządzenia owego planu, czego przyczyną wg niego ma być brak pieniędzy na to zadanie. Złotowianin przypomniał, że w 1996 roku ówczesny burmistrz Stanisław Wełniak obiecał na piśmie, że do 2000 roku tereny będą przekształcone na tereny przemysłowe, co dotąd się nie stało. A teraz działki są gotowe do przejęcia przez inwestora, brakuje tylko uchwały! P. Thomas zadeklarował, że jest gotów nawet zwrócić miastu częściowo koszt powstania planu – Nie chcę czekać kolejnych 40 lat – przekonywał. - Mam nadzieję, że radni są na tyle rozsądni, że przegłosują na „tak” tę uchwałę. Głos pana Władysława Thomasa poparł burmistrz, mówiąc, że ten projekt powstał za sprawą głosów mieszkańców Złotowa, a także miejskich wodociągów i ciepłowni. Radna Agnieszka Jęsiek-Barabasz powiedziała, że o wsparcie w tej sprawie prosili także mieszkańcy ul. Sosnowej, którym uchwała pomogłaby uporządkować kwestie wodociągowe, drogowe itd.

Zastrzeżenia do projektu uchwały wniósł radny Jerzy Kołodziejczyk, mówiąc między innymi, że nie widzi potrzeby tworzenia tak dużego zakresu planu, sięgającego do terenów prywatnych zakładów przy ul. Za Dworcem. Radny Kołodziejczyk wytknął także, że w tym roku radę czeka ocena planów i studium zagospodarowania, po 13 latach od uchwalenia, więc po co dokładać do niego nowe plany? Radny Kołodziejczyk dodał, że w tym rejonie swoje studium uchwaliła gmina Złotów i trzeba skonfrontować plany miejskie z gminnymi, by nie tworzyć obszarów przemysłowych blisko np. mieszkaniowych. Radny proponował, by sprawę zmian przełożyć do kolejnej kadencji, gdzie będzie można przystąpić do zmiany studium i dopiero wtedy po jego uchwaleniu podejmować stosowne decyzje. Burmistrz w odpowiedzi zarzucił m.in. radnemu, że zatrzymuje sprawność działania urzędu…

Radny Krystian Cichański pytał, czy ów inwestor jest faktycznie i rzeczywiście już czeka na plan? Radny Henryk Golla poparł zdanie radnego Kołodziejczyka, tłumacząc, że nie usłyszał o inwestorze, czy rzeczywiście już jest gotowy do inwestowania? Radny K. Koronkiewicz poparł uchwalenie projektu planu, apelując, by nie odwlekać go o kolejne lata! Podobnie wyrażał się radny Zygmunt Muzioł. Radny Stanisław Wojtuń zadeklarował głosowanie za uchwałą. W trakcie dyskusji znalazła się także wątpliwość, czy w razie zmiany planu właściciele terenów prywatnych będą mogli domagać się od miasta wykupu swoich działek, wobec ustanowienia obszaru jako przemysłowy. Prawnik ratusza Paweł Tabor powiedział, że na tym etapie trudno to jednoznacznie stwierdzić.

Ostatecznie projekt uchwały dotyczącej sporządzenia planu zagospodarowania ul. Kujańskiej i Za Dworcem został odrzucony.

Drugi projekt dotyczący terenów przy ul. Wioślarskiej i Partyzantów przeszedł głosowanie i został uchwalony.

(jj)

Dołączamy uzasadnienia do obu projektów uchwał w plikach pdf

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A to akurat dobrze.
A to akurat dobrze. 13.04.2018, 14:24
Projekty pod kolesia były i na szczęście się o radę miasta rozbiły.
juz najwyższa pora zacząć
juz najwyższa pora zacząć 27.03.2018, 19:58
No niech już w końcu zaczna budowę na tej ul.Wioślarskiej bo tyle było hałasu.macie nowy plan zagospodarowania wiec niech tam będzie ładnie zamiast tego syfu.
Brawo Rada Miasta
Brawo Rada Miasta 27.03.2018, 09:26
No i mamy, pan Kołodziejczyk pokazał że wszystkie plany obecnej kadencji to mżonka, która w następnej kadencji będzie wrzucona do kosza. I to dobrze bo tylko ślepy nie zauważy że prawdą jest to co powszechnie krąży po mieście iż obecny burmistrz to burmistrz dla bogatych. Świadczyć może też o tym zabieganie i przychylenie się do oczekiwań osoby prywatnej pana Tomasa, który w łatwy sposób chce zarobić tylko dlatego że kiedyś miał las.

Trzeba przyznać że to byłby kolejny majsersztyk w wykonaniu burmistrza, który nie wiedzieć czy byłby przydatny miastu, napełnił by kieszenie osobie prywatnej. Jak widać z felietonu starania tego pana skupiają na jego własnym interesie. Uzasadnianie go tym że pan Wełniak kiedyś coś panu Tomasowi obiecał jest nieuprawnione tym bardziej że on jak i dzisiejszy burmistrz Pulit wielu mieszkańcom też wiele obiecał i co?.
Dla jednego ważny jest las dla innego otoczenie jego domu czy osiedla stąd pytanie dlaczego burmistrz Pulit nie zabiega o tych drugich tak samo jak o nabijanie kasy bez pokrycia osobie, która myśli tylko o sobie
chcąc na tym zarobić.
Ciekawe grono popierające plan Tomasa.
Ciekawe grono popierające plan Tomasa. 27.03.2018, 18:13
Tak wygląda pominięty komunista przez Towarzyszy z przeszłości. Jak widzimy Tomas szukał światełka w tunelu wśród znajomych postkomunistów walczących o wpływy z POzostałością komunistycznego betonu po Poprzedniku. Teraz każdy z nas widzi jaki to prawicowiec z Pulita na siłę robionego przez Zlotowski PiS. Przecież on na każdym kroku chce być bardziej czerwony niż jego poprzednicy przez co coraz bardziej zapędza się w kozi róg. Dobrze że farbowany lis coraz bardziej się ujawnia, może teraz zauważy że łaska pańska na pstrym koniu jedzie o czym dobitnie przekona się na jesieni.

Pozostałe