Wielka strefa

  • 22.02.2018, 19:08
  • Janusz Justyna
Wielka strefa

Myślę, że nasze miasto już mogłoby trafić do księgi Guinessa z jednego powodu. Otóż na prawie każdej drodze wjazdowej do miasta mamy strefę przemysłową. To ewenement na skalę europejską. Od strony Piły, w Blękwicie strefa przemysłowa, od Kujana od wielu lat ulokowało się wiele zakładów i to był jakby tradycyjny obszar lokowania przemysłu, od Zakrzewa strefa rzemieślnicza i tu ok, ale i od Stawnicy również mamy zakład segregacji odpadów i wysypisko śmieci. Od Wąsosza też są firmy. Także wjazd od Świętej, owszem również. Teraz dochodzi także dojazd od Radawnicy, gdzie ulokował się jakiś zakład, a warto wiedzieć, że zgodnie z gminnym planem można tam lokować również kolejne zakłady. Ostał się jedynie dojazd od Zalesia, ale to niedługo pewnie się zmieni patrząc na radosną twórczość. Tak oto mamy Złotów otoczony zewsząd przez zakłady przemysłowe. Są to wieloletnie zaszłości i bałagan w zagospodarowaniu przestrzennym, który nie powstał w ostatnich latach. Europa, którą wszyscy sobie wycierają gęby ma to do siebie, że tam sprawy są uporządkowane. Jest jedna strona miasta, gdzie jest strefa przemysłowa, wydzielone tereny, gdzie lokują się firmy. U nas normą jest, że na osiedlu domków jednorodzinnych jest piekarnia, czy stolarnia, a nawet betoniarnia, nie mówiąc o licznych innych zakładach. To jest część większego problemu, jakim jest brak planów zagospodarowania, z którego wynika cały bałagan. Złotów mocno odstawał jeśli chodzi o pokrycie miasta planami zagospodarowania przestrzennego. Teraz to rodzi różne problemy, gdy na tradycyjnych osiedlach domów jednorodzinnych lokuje się domy wielorodzinne. Dlaczego tak mało planów było? Komu na tym zależało? Tego nie wiem. Ale faktem jest, że dla potencjalnych inwestorów i mieszkańców to była zmora. Przecież przy braku planu nie wiecie, czy jutro nie będziecie mieli obok swojego wymarzonego domku, uciążliwego sąsiada lub np. sali weselnej. Nie wspomnę o infrastrukturze, gdy taniej i prościej jest doprowadzić zasilanie w prąd, wodociągi i kanalizację do jednego obszaru niż do wielu. Ale tu rozsądek gospodarza widać spał. A kto czuwał?

Wiesław Fidurski

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kończ wpaść wstydu sobie oszczędź.
Kończ wpaść wstydu sobie oszczędź. 31.03.2018, 15:31
Panie blogerze śmiechu warte. Niech pan przestanie się ośmieszać. Od dłuższego czasu zachowujesz się pan jak życzeniowy pastor. Ten pana blog coraz bardziej przypomina kampanię promującą czerwonoarmistę z Ratusza, który od czasu do czasu dopuszcza pana do swojego stołu. Człowieku weź w końcu się opanuj bo jak widać te pańskie życzeniowe sprawy nikomu nie są potrzebne i nikogo nie interesują. Pułkowniku od siedmiu boleści tobie już dziękujemy. Możesz teraz iść żalić się na łamach prawicowych Aktualności. Zresztą wszyscy wiedzą że wśród swoich dobrze się pan czuje. No cóż może pan panie Fidurski za dużo oglądał tajemniczego Don Pedro i weszło to panu w krew. Tylko co nas to obchodzi.
Marcin
Marcin 25.02.2018, 07:26
Gdyby nie te prywatne firmy mielibyśmy z powrotem komunę i puste pułki. Ja wiem dla wielu to był raj bo Państwo dawało dla swoich i dla nich zawsze było. Jestem ciekaw jakby tak zaprosić na debatę tych 60 paru latków rzemieślników którzy budowali ten kraj z niczego na domiar często dostając "domiary" i inne chore urojenia aparatu władzy. Zapytajcie dziennikarze tych ludzi ile dostają za swoją pracę po 45 latach płacenia na darmozjadów i uprzywilejowanych. To jest chory system stworzony przez nieudaczników - cwaniaków dla "pseudoelit".
Do Marcin
Do Marcin 25.02.2018, 09:13
Widać żeś ciemny i nic nie wiesz. Zakładów na te czsy było dość a ludzie byli zadowoleni no chyba że niebieskie ptaki podobne do ciebie. Napiszę krótko były sankcje zachodnie my produkowaliśmy a Związek Radziecki był wielki. Nowe to nie znaczy zniszczone z pozostawieniem ugoru i bezrobocia. Życie trzeba znać a kto je zna ten wie że przy obecnej wolności i demokracji było by dobrze gdyby majątku narodowego nie wyprzedano tylko po to aby go zniszczyć a złodzieje siedzieli by w więzieniach a nie opływali w bogactwie siejąc farmazony takim słuchaczom jak ty.
Marcin
Marcin 25.02.2018, 20:16
Państwówka padła wówczas na ryj bo gamonie tym wszystkim kierowali. Gdyby tak świetnie było jak piszesz to by to wszystko działało po dzień dzisiejszy. A rozkradli to wszystko ówcześni politycy i służby specjalne. Farmazony to piszesz ty a niebieskie ptaki to po dzień dzisiejszy korzystają z PRL-owskich przywilejów emerytalnych na które robią tysiące Polaków.
Stolarz
Stolarz 25.02.2018, 10:09
Marcin napisał prawdę zwłaszcza o tych domiarach. Pewnie nie znasz tych czasów lub nie miałeś nigdy prywaty - więc nie wiesz i nie będziesz wiedział. Doszkol się kolego poczytaj trochę i nie obrażaj.
Skończyło się i nie ma POwrotu!!!
Skończyło się i nie ma POwrotu!!! 25.02.2018, 21:57
Stolarze i inni jesteście z jednej półki. Jeżeli twierdzicie że po zmianie systemu i ustroju należy wyprzedać, zniszczyć i okraść cały kraj to nie jeateście lepsi od wojennych najeźdźców, którzy też wszystko po sobie niszczą a po nich odbudowa jest trudna. Co do prywaty to masz rację do 2015r to cała Polska była w rękach złodziejskiej prywaty być może i twoich. Dobra zmiana dosięgnie wszystkich i dopiero wtedy ludzie odetchną z ulgą. Jeszcze jedno, nie myl rozliczenia oprawców minionego systemu z grabieżą gospodarczą poprzez którą narodowi złodzieje myślą że zabezpieczyli swoje rodzinne mafie. Rozliczenie prędzej czy później dopadnie cały komunistyczny aparat władzy jak i ich zdradzieckich żołnierzy typu SB, TW, ORMO itp. Widać że tych czasów nie przeżyłeś dlatego też stolarzu Marcinie błądzisz także z powodu czytania niewłaściwych książek i prasy.
 Czas go obudzić
Czas go obudzić 22.02.2018, 22:11
A za kogo ten folklor i bałagan problemu z zagospodarowaniem przestrzennym się nasilił do tego stopnia że w tym precederze przestali się liczyć ludzie. Jeżeli pan uważa że czegoś nie wie to proszę udać się do obecnego wszystko wiedzącego burmistrza, który mieni się być jak prezydent Warszawy czy Gdańska sprawcą i sędzią w własej sprawie na której tracą ludzie i miasto. On nie jest z wyboru lecz z awansu zawodowego dlatego też wciąż ucząc się zawodu ćwiczy burmistrzowanie na swoich wyborcach. To co dzieje się w mieście to horror, zagęszczenie deweloperskimi budynkami w wątpliwie wolnych miejscach często wyrwanych mieszkańcom powoduje niekontrolowany wzrost gęstości zaludnienia w jednym miejscu. Zagęszczenie jest tak duże że mieszkańcy starych i nowych budynków przy braku chodników przy nowych posesjach dosłownie wchodzą sobie na głowę. Jeśli chodzi o infrastrukturę dot. przytoczonych mediów to jest ona na podobnym poziomie co cyrk komunikacji drogowej w mieście włącznie z dwukierunkowymi drogami na jednokierunkowych drogach wewnętrznych, które w 2005r powstały po szumnej rewitalizacji miasta wykonanej przez jego poprzednika. Tak ma pan rację teraz po sesji w dziale pozytywnie zakręceni Teleexspresu Złotów powinien trafić do Księgi Guinessa. To prawda ,, gospodarz spał,, i nadal śpi a w przerwach mysli że głównym celem ludzkiego życia są konflikty i rozrywka.
Jolka
Jolka 23.02.2018, 18:24
UFFF!!!! Maksymalnie się zmęczyłam czytaniem tego tekstu. Pisz waść Pan krótszymi zdaniami. Takimi pojedynczymi.
Magda,
Magda, 23.02.2018, 23:12
Jolka ja wiem że dla niektórych czytanie to trudność a i o zrozumieniu tekstu nie może być mowy. Jednak nic na siłę skoro za długie wystarczy nie czytać bo szkoda zdrowia. Są tacy, którzy taki tekst opanowują w kilka sekund i to im w niczym nie szkodzi.
to pan zmień
to pan zmień 22.02.2018, 21:05
To jest Pana wina,że tak jest.Przecież jest Pan Radnym nie od dziś i nie wnosił pan tematu "zagospodarowanie przestrzenne całego miasta" do Uchwały miasta ,aby podzielić miasto na SEKTORY mieszkaniowe,produkcyjne,usługowe,handlowe,kościelne,cmentarze itd.
mosty przez rzeki,remonty dróg miejskich i chodników ect...
A pisać laboraty aby pisać i zarzucać kolegom to nieładnie.
Tu potrzebny zewnętrzny audyt a nie tylko wstyd.
Tu potrzebny zewnętrzny audyt a nie tylko wstyd. 22.02.2018, 23:37
Widać powyższy komentarz kolegi z jednej ławy samorządu miejskiego z tym że pan Wiesław już od lat w niej nie zasiada a pan nadal ją okupuje jak za poprzednika. Nie dość tego to teraz za waszą sprawą nastąpiło całkowite zlekceważenie społeczeństwa i bezduszność wskutek bezpardonowego ataku na ich życie co umiejsza wartości własności, które z trudem osiągnęli i to zgodnie z prawem a teraz wskutek działania samorządu przy bezpośrednim zaangażowaniu burmistrza na granicy prawa tracą. Tracą zarówno na wartości swojego mienia jak i zdrowiu co bezsprzecznie odbija się na ich rodzinach, które mimo woli muszą z tą anormalnością żyć. Osobiście wszystkie działania z zaskoczenia nadzorowane przez burmistrza uważam nie tylko za bezprawne ale i do bólu szkodliwe. Trzeba mieć wiele złej woli aby wbrew własnemu sumieniu okradać ludzi z ich majątku pdzierać z godności i honoru wciskając im kit o własnej niewinności. To co obecnie się dzieje wokół pokrzywdzonych ludzi to efekt diabelskiego tańca rozpoczętego zaraz po wyborach, tańca na który choć nie ma przyzwolenia społecznego to nadal trwa. Trwa dzięki takim ludziom jak pan, który pomimo że nadal zasiada w Radzie Miasta to za brak planu przestrzennego zagospodarowania miasta obwinia tych którzy o tym już nie decydują. To pan powinien wstydzić się za to co robi jak i za swój komentarz, pan już nie zwala winy na byłych kolegów tylko jak tchórz chce oczyścić siebie z pomyj któreście wylali w tej kadencji.
Jolka
Jolka 23.02.2018, 18:27
Poloniści ratujcie nas czytających
Odpuść sobie.
Odpuść sobie. 23.02.2018, 23:14
Jolka ciebie już nikt nie uratuje, poprostu czytanie cię zabija.
to pan zmień
to pan zmień 23.02.2018, 10:58
puste słowa jak i pusto w twojej głowie...zgaduj dalej ale nie dasz rady,widząc co wypisujesz za brednie
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 22.02.2018, 19:40
Dawno nic Pan nie pisał. I tu muszę Panu przyznać rację. O ile te "strefy przemysłowe" jako mieszkańca Złotowa mnie bolą z jednego powodu - są na terenach Gminy nie Miasta i tam trafiają podatki to już budowa domów wielorodzinnych "wciśniętych" w osiedle domów jednorodzinnych jest kpiną i woła o "pomstę do nieba"! A to nie koniec bo właśnie trwa przymiarka do budowy kolejnego szkaradka u zbiegu ulic Czarnej Drogi i Brzuchalskiego. Dom na Dworzaczka o ile pamiętam w pierwszej wersji w wizualizacji dewelopera na stronie internetowej miał być z czerwonej cegły, by zgrać się ze spichlerzem. Pierwsza wersja domków przy Słonecznej miała być szeregowcami a teraz zanosi się się na wielorodzinny piętrowiec! Na Drzymały nie udało się na szczęście podwyższyć budynku bo zgody nie dali sąsiedzi!
PYTAM: Jak długo burmistrz pozwoli jeszcze na taki bałagan budowlany w mieście!?
Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum 25.02.2018, 22:03
Mieszkańcu osiedla, odpowiadam; On z tym nie skończy. To typ strażaka, który roznieca ogień a potem udaje że go zgasił choć żar nadal się tli.

Pozostałe