Czwartek, 21.02.2019

Dzielnicowi u przedszkolaków!

  • 13.02.2018, 10:29
  • Janusz Justyna
Dzielnicowi u przedszkolaków!
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w towarzystwie pluszowego sierżanta Pyrka w minionym tygodniu w Złotowie przeprowadzili spotkania profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami miasta

Dzielnicowi Zespołu Dzielnicowych mł. asp. Jacek Kozdra i st. sierż. Damian Pachuc odwiedzili w Złotowie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 4, Katolickiego Przedszkola im. św. Wojciecha oraz uczniów w Szkole Podstawowej Nr 3. W spotkaniach uczestniczył sierżant Pyrek, który wśród najmłodszych cieszył się ogromną sympatią.

W trakcie spotkań z dziećmi policjanci dużo mówili o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwracali uwagę najmłodszych na właściwe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystania z chodników, poruszania się poboczem. Przypomnieli dzieciom jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

Policjanci mówili o bezpiecznej zabawie na podwórku, w domu i poza nim. Dzieci wiele usłyszały również na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii. Policjanci przypomnieli aby maluchy do zabaw na śniegu wybierały miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań. Pod żadnym pozorem nie można dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie. Policjanci przypomnieli aby dzieci korzystały wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk i nie wchodziły na lód zamarzniętych zbiorników wodnych.

Dzieci były bardzo zainteresowane czym zajmują się mundurowi oraz na czym polega codzienna służba. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, podkreślając, że policjanci nie tylko ścigają przestępców, nie tylko kierują ruchem drogowym albo dają mandaty, ale przede wszystkim policjant to osoba, na której pomoc zawsze można liczyć, jest przyjazny i serdeczny dla wszystkich.

Dzielnicowi podczas prelekcji wspomagani byli przez wielkopolską maskotkę policji - pluszowego sierżanta Pyrka. Spotkanie z Pyrkiem dla dzieci było dużą atrakcją i ciekawym przeżyciem. Żegnając się policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych ferii zimowych.

IW

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Janusz Justyna

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe