Czwartek, 21.02.2019

Komisja była zgodna. Usiądź - zobacz Pięć Prawd Polaków

  • 12.02.2018, 18:42 (aktualizacja 13.02.2018 13:29)
  • Janusz Justyna
Komisja była zgodna. Usiądź - zobacz Pięć Prawd Polaków
W złotowskim ratuszu obradowała dzisiaj komisja do spraw oceny wartości artystycznej koncepcji pomnika "Ławeczka ks.dra B. Domańskiego". Członkowie komisji jednogłośnie wybrali wstępnie jeden z trzech projektów

- W Urzędzie Miasta - mówi burmistrz Adam Pulit - dokonaliśmy oceny nadesłanych trzech projektów pod kątem ceny, terminu wykonania i gwarancji. To stanowiło 40% całości oceny, pozostałe 60 procent zostawiliśmy zespołowi złożonemu z lokalnych artystów i autorytetów. I tu wszyscy członkowie komisji byli zgodni, że koncepcji pomnika ks. Domańskiego najbardziej odpowiada postać z brązu siedząca na solidnym, dużym granitowym kamieniu. Kamień jest na tyle obszerny, że zastępuje formę ławeczki. Projektant napisał, że kamień symbolizuje niezłomność osoby Księdza Patrona. Postać ks. Domańskiego niejako zaprasza, by usiąść przy nim, zapoznać się z Pięcioma Prawdami Polaków. Projekt przewiduje także wysłuchanie "Prawd" z odtworzenia multimedialnego czy też zrobienia sobie zdjęcia i wysłania go w internet. Członkowie komisji złożyli sugestię, by postać ks. Domańskiego trzymała w jednej dłoni Pięć Prawd Polaków, by miała inny układ rąk, zmianę długości sutanny, inną proporcję ciała. Te sprawy będą konsultowane z projektantem.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Inne projekty zakładały ławeczki z siedzącą postacią, ale nie znalazły uznania w oczach członków komisji.

W składzie komisji znaleźli się: Włodzimierz Pankiewicz, Kamila Krzanik-Dworanowska, Stanisław Schauer, Krzysztof Winiarski, Tadeusz Szweda, prof. Jowita Kęcińska-Kaczmarek, Stanisław Pawełek, Andrzej Binkowski, Jerzy Jelonek, Stanisław Pikulik oraz burmistrz A. Pulit i jego zastępca - Małgorzata Chołodowska.

(jj)

 

 

 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Verne
Verne 13.02.2018, 13:54
Śmieszne, gdy głos w tej sprawie zajmują ludzie spoza Złotowa. Dołożyć się do budowy - nie, ale pyszczyć - tak
Oj nie będzie
Oj nie będzie 13.02.2018, 18:25
O matko, co się dzieje. Widzicie jak pycha burmistrza osówa się z fotela. Pewnie czuje oddech końca kadencji a drugiej nie będzie.
nie z moich podatków !!!
nie z moich podatków !!! 13.02.2018, 10:16
Będę omijać SZEROKIM ŁUKIEM.
Proste
Proste 13.02.2018, 10:31
Omijaj, ten pomnik nie będzie dla pajaców.
do proste
do proste 13.02.2018, 15:26
ryj masz niewyparzony katolu
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 12.02.2018, 23:19
Bardzo dobrze, że zrezygnowano z ławeczki.

Pozostałe