Poniedziałek, 18.02.2019

Zniszczyli - odpowiedzą

  • 12.02.2018, 16:18 (aktualizacja 12.02.2018 16:29)
  • Janusz Justyna
Zniszczyli - odpowiedzą
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ustalili tożsamość czterech nieletnich mieszkańców miasta, którzy w styczniu br. zniszczyli urządzenia małej architektury w Parku Miejskim. Straty jakie poniósł Urząd Miasta sięgają 2500 złotych. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie dwukrotnie otrzymali informacje, o zniszczeniu drewnianych urządzeń małej architektury w Złotowie na terenie Parku Miejskiego przy ul. 600- lecia. 1 stycznia br. zniszczono płot przy placu zabaw oraz pergole, w których uszkodzono przęsła i ażurowe elementy. 13 stycznia br. w tym samym miejscu ponownie zniszczono naprawione wcześniej drewniane pergole. Straty Urząd Miasta w Złotowie oszacował na kwotę blisko 2500 złotych.

W związku ze zgłoszeniami policjanci, natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i ustalaniem sprawców zniszczenia mienia.

Dzielnicowi ustalili, że zniszczenie pergoli i płotu przy placu zabaw 1 stycznia br. jest „dziełem” dwóch chłopców wieku 14 lat. Za zniszczenie pergoli 13 stycznia br. odpowiada dwóch 16-latków. Nieletni zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów.

14-latkowie wyjaśnili, że będąc w parku, dla zabawy przeskakiwali przez płotek na hulajnodze, następnie jeździli po nim łamiąc deski. Z drewnianych pergoli wyciągali deski, które połamali. Nie potrafili wytłumaczyć swojego nagannego zachowania.

16-latkowie wyjaśnili, że dla urozmaicenia czasu spacerowali po mieście. Będąc w parku z niewiadomego powodu zaczęli kopać w drewniane pergole, łamiąc w nich deski. Po wszystkim poszli do domu. Wyrazili skruchę, ale nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania.

O losie nastolatków zdecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

IW

Janusz Justyna

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gośka
Gośka 12.02.2018, 20:11
Dzięki Bogu jak komentujący tłuk to nie znaczy,że czytający tłuk.Lepiej się niue odzywać niż pieprzyć...
macie to co wychowaliście
macie to co wychowaliście 12.02.2018, 17:55
Na zachodzie,za niszczenia MIenia Państwowego są bardzo wysokie kary pieniężne i odsiadka w Domu Poprawczym.
To jest za bezstresowe wychowanie !!! Nudzą się???
Rodzice zapewne prostaki nie potrafią synów nagonić do czytania książek,czy do nauki języka angielskiego czy języka niemieckiego.
jak ojciec tłuk to i dziecko tłuk.
Michal
Michal 14.02.2018, 17:45
Odnoszę wrażenie po Twojej wypowiedzi, iż wywodzisz się z rodziny "prostaków", karmionych bezstresowym zachowaniem..
Do.pow.
Do.pow. 13.02.2018, 10:29
Wynoś się na zachód, tam cię zamkną.

Pozostałe