Czwartek, 21.02.2019

Krecik poznał Krajenkę

  • 11.02.2018, 23:04 (aktualizacja 11.02.2018 23:25)
  • Janusz Justyna
Krecik poznał Krajenkę
Krajeńskie przedszkolaki z grupy Biedronek pod opieką p. Violetty Gorlik biorą udział w Ogólnopolskim projekcie „Krecik poznaje Polskę”

Biedronki spędziły z Krecikiem sześć wspaniałych dni. Pokazały piękne miejsca naszego miasteczka, zapoznały z legendą Krajenki, jej strojami ludowymi, tańcem – Maryneczka, jak również pokazały ile wspaniałych i ciekawych zajęć jest w naszym przedszkolu.   Projekt „Krecik poznaje Polskę” odnosi się do ” Podstawy programowej wychowania  przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych”  i uwzględnia następujące jej obszary:  III. Społeczny obszar rozwoju dziecka oraz  IV. Poznawczy obszar rozwoju dziecka.   Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego  pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, jego dorobku kulturowego, ale także  rozbudzanie zainteresowania innymi miejscami w Polsce. Poprzez udział w projekcie  możliwe będzie:  - zdobywanie nowych doświadczeń;  - rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny;  - promocja placówek przedszkolnych i miejscowości, w których funkcjonują;  - nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami  Projekt ”Krecik poznaje Polskę” umożliwi dzieciom dokładne przyjrzenie się  i poznanie nie tylko najbliższej „małej Ojczyźnie”, ale przede wszystkim innych regionów  Polski, z ich dorobkiem kulturowym. Do udziału w projekcie zaproszone są przedszkola  z całej Polski. Wszystkie dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa – kształtowanie  postawy patriotycznej od najmłodszych lat. Dzieci dzieciom opowiedzą o Polsce i miejscach,  z których pochodzą. Krecik będzie podróżnikiem. Z własnym bagażem wyruszy w pełną  przygód wyprawę podczas, której odwiedzi różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych  miejsc wzbogaci swoją wiedzę na temat Ojczyzny przedszkolaków, które go do siebie  zaprosiły.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Przedszkole w Krajence

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
on
on 25.02.2018, 16:07
Szkoda że ten znak wskazujący na Biedronkę tak brzydko szpeci :( pewnie sprawka jakiejś nafukanej młodzieży szukającej miejsca do wyżycia się...

Pozostałe