Wisła to Rodło!

  • 10.02.2018, 00:48 (aktualizacja 10.02.2018, 01:07)
  • Janusz Justyna
Wisła to Rodło!
W piątek w Muzeum Ziemi Złotowskiej otwarto wystawę "Wisła to Rodło - Rodło to Wisła", gdzie można podziwiać zbiory filatelistyczne i pocztówkowe pana Romana Wikieła

Przybyłych na wystawę gości przywitała dyr. MZZ Kamila Krzanik-Dworanowska, powiedziała, że wystawa jest nawiązaniem do  80. rocznicy Kongresu Związku Polaków w Niemczech w Berlinie, a także do decyzji senatu, że rok 2018 będzie Rokiem Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Wystawa wpisuje się ponadto w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Roman Wikieł wystawę otworzył prelekcję, prezentując na pocztówkach bieg Wisły od źródeł do Bałtyku. Gościem specjalnym wystawy był Alfons Tomke, uczestnik kongresu w Berlinie w 1938 r. Atrakcją było stanowisko pocztowe, gdzie panie pracujące na co dzień w złotowskiej poczcie odscikały okolicznościowy datownik na kartkach pocztowych! Uczestnicy otwarcia wystawy otrzymywali dodatkowo wydawnictwo poświęcone ekspozycji.

Wystawa będzie czynna do 8 kwietnia 2018 - zapraszamy do Muzeum Ziemi Złotowskiej.

(jj)

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe