Czwartek, 21.02.2019

Stażyści na start: Euro-start!

  • 9.02.2018, 14:40
  • Janusz Justyna
Stażyści na start: Euro-start!
Przygotowania do wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu Euro-start Zawodowy już na półmetku. W ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1: Mobilność edukacyjna, uczniowie z Technikum nr 2 w ZSE im. Jana Pawła II w Złotowie wyjadą szkolić swoje umiejętności w Dublinie w Irlandii.

Celem projektu jest umożliwienie uczniom odbycia praktycznej nauki zawodu w firmach i instytucjach zagranicznych oraz doskonalenie ich umiejętności zawodowych, interpersonalnych i językowych. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej zapewnia uczestnikom dodatkowe lekcje z języka angielskiego, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny, paszport językowy) w języku angielskim, zajęcia kulturowe o Irlandii, transport (w tym przelot samolotem), wyżywienie i zakwaterowanie u rodzin za granicą.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Na podstawie dokumentów aplikacyjnych uczniowie zdobyli interesujące miejsca praktyk, niektórzy uczestniczyli w rozmowach kwalifikacyjnych w języku angielskim.

Dodatkowe lekcje języka angielskiego, prowadzone przez Justynę Sowę, umożliwiają m.in. sprawniejszą komunikację, ćwiczenie języka branżowego, lepsze przygotowanie do odbycia stażu poprzez przećwiczenie autoprezentacji oraz przygotowanie charakterystyki dobrego stażysty.

W ramach projektu uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne.

Joanna Maniak, Elżbieta Jejer-Kokowska

Patrycja Kajewska

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe