Czwartek, 21.02.2019

Okradali budowy domów - już zatrzymani!

  • 8.02.2018, 14:26 (aktualizacja 09.02.2018 01:24)
  • Janusz Justyna
Okradali budowy domów - już zatrzymani!
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali sprawców kradzieży, do których doszło w ostatnim czasie w mieście i gminie Złotów. Łupem sprawców padał przede wszystkim sprzęt w postaci elektronarzędzi oraz stalowe pręty uzbrojenia.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące zgłaszanych kradzieży, do których dochodziło na głównie na budowach, na terenie miasta i gminy Złotów. Intensywna praca kryminalnych szybko przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili okoliczności zdarzeń oraz wtoku wykonywanych czynności wytypowali osoby odpowiedzialne za te zdarzenia.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

5 lutego br. kryminalni zatrzymali 19- letniego mieszkańca Złotowa, który od października 2017 r. do stycznia 2018 r. z budowy w jednej z miejscowości gminy Złotów dokonywał kradzieży elektronarzędzi w postaci młotowiertarki, szlifierki oraz lasera pomiarowego. Przedmioty planował upłynnić w lombardach. Wartość spowodowanych strat to blisko 2.400,- złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

3 lutego br. kryminalni zatrzymali 34- letniego mieszkańca Złotowa, który z jednej z firm w Złotowie ukradł wiertarkę oraz metalową dwuskrzydłową bramę. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na 2 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany, w drodze na złomowisko, gdzie zamierzał sprzedać przedmioty.

31 stycznia br. policjanci zatrzymali dwóch 45- latków, mieszkańców miasta i gminy Złotów, którzy wspólnie z terenu budowy w Złotowie ukradli stalowe pręty uzbrojenia o wadze 180 kg i wartości ponad 700 złotych, a z terenu jednej z posesji cztery sztuki bram stalowych wartości 200 złotych. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie, o łącznej wartości ponad 900 złotych.

Dodatkowo jeden z 45- latków mieszkaniec Złotowa od grudnia 2017 r. do stycznia 2018 r. na własną rękę z innej budowy w Złotowie, ukradł pół tony stalowych prętów uzbrojenia, powodując straty ponad 2 tysiące złotych. Policjanci w tym przypadku częściowo odzyskali skradzione przedmioty i przekazali je właścicielowi.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży, wszyscy przyznali się do popełnionych przestępstw. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 to recydywisci
to recydywisci 8.02.2018, 14:59
Ale złodzieje nich odsiedzą te 3 lata więzienia a nie w zawieszeniu.Kara więzienia,w zawieszeniu,nic nie daje dla robotnika fizycznego.
Trzy lata niech odsiedzą ale nich odpracują wikt i opierunek w Zakładzie karnym.NIE Z NASZYCH PODATKÓW dla złodziei, -prosze Sądu.

Pozostałe