Czwartek, 21.02.2019

Chcesz alkohol? Pokaż dowód!

  • 8.02.2018, 11:53 (aktualizacja 08.02.2018 12:45)
  • Janusz Justyna
Chcesz alkohol? Pokaż dowód!
Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza miało miejsce spotkanie (szkolenie) z przedsiębiorcami i sprzedawcami napojów alkoholowych.

W programie spotkania znalazły się punkty dotyczące: wyników badania dostępności sprzedaży alkoholu nieletnim na terenie miasta Złotowa, odpowiedzialność prawna przedsiębiorcy w zakresie nie przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości, problematyka i skutki uzależnienia od alkoholu osób nieletnich, najnowsze zmiany w przepisach ww. ustawy. Poszczególne punkty omawiali: Maciej Zając, Alicja Fidler (KPP Złotów), Krzysztof Staniewski (terapeuta uzależnień) oraz Wiesława Gniot (UM).

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W październiku 2017 r., w symulacji zakupu alkoholu w ramach tzw. "tajemniczego klienta" na terenie Złotowa - dorosła, ale bardzo młoda wyglądająca osoba wystawiła na próbę 28 sprzedawców (w Złotowie jest 70 punktów, gdzie można nabyć alkohol). W 14. przypadkach padło pytanie o pokazanie dowodu, w 14. przypadkach alkohol został sprzedany bez problemu. Ta próba nie przyniosła niesolidnym sprzedawcom kary odebrania koncesji, ale jest to dla nich  przestroga na przyszłość. Jak powiedział burmistrz w jednym przypadku w mieście jest rozpatrywana sprawa odebrania koncesji na sprzedaż alkoholu. Władze miejskie będą częściej kontrolować sprzedawców pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim, bo liczba sprzedaży alkoholu "tajemniczemu klientowi" w porównaniu do lat poprzednich wzrosła. To oznacza, że czujność sprzedawców mocno się obniżyła.

Obecnym na szkoleniu sprzedawcom rozdano "pakiety bezpieczeństwa", które bardzo szczegółowo mówią o przepisach dotyczących sprzedaży alkoholu, także tych znowelizowanych.

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (22)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ania
ania 11.02.2018, 14:10
powinny być kontrole sklepów przez członków komisji ,wyrywkowo przez podstawione osoby

Pozostałe