Czwartek, 21.02.2019

Co dalej z tą ruiną (dworcem)?

  • 31.01.2018, 01:14 (aktualizacja 31.01.2018 01:34)
  • Janusz Justyna
Co dalej z tą ruiną (dworcem)?
Radny Stanisław Pikulik w zapytaniach i interpelacjach podczas sesji Rady Miejskiej w Złotowie zapytał burmistrza: co dalej z dworcem PKP?

W ocenie radnego dworzec jest już opuszczony przez mieszkańców, funkcjonuje jedynie z czynną kasą biletową i warto by miasto przejęło ten obiekt, biorąc przykład z Krajenki czy Zakrzewa. Jak jednak w odpowiedzi na zapytanie wyjaśniał burmistrz, Złotów jest miastem powiatowym, a PKP nie chce się pozbywać dworców w ośrodkach miejskich tej rangi. Dlatego w lepszym położeniu są sprawy w Krajence i w Zakrzewie. Ale, jak zaznaczył włodarz miasta, jest wola przekazania tego obiektu. Ta wola musi być poparta decyzją ministra i na tę decyzję władze Złotowa czekają. Miasto szuka wsparcia u parlamentarzystów, by pilotowali sprawę złotowskich obiektów PKP. - Sprawa jest w toku - zapewnił burmistrz - czekamy na wspomnianą decyzję ministra, by odstąpił od wyłączenia przekazywania obiektów kolejowych miastom powiatowym. Złotów jest gotowy na przejęcie dworca i jest nadzieja, że stanie się to jeszcze w tym roku. Burmistrz obiecał, że miasto będzie odpowiednim czynnikom ministerialnym i PKP stale się przypominać...

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ola
ola 11.02.2018, 14:12
Burmistrz nic nie robi a kiedyś obiecywał ale wyborcy zapamiętają
PKP czeka na nowego Burmistrza
PKP czeka na nowego Burmistrza 31.01.2018, 08:55
"miasto będzie się przypominać odpowiednim czynnikom ministerialnym i PKP" to tak się informuje Społeczeństwo? aby Społeczeństwo nie dowiedziło się w ogóle niczego.
Panie burmistrzu,każdy Minister to osoba publiczna i mozna podawac nazwiska,przeciez nie podlega ochronie danych osobowych.
A po drugie "i PKP"
czyli można wnioskowac,że nic kompletnie Urząd Miasta ,w tej sprawie nic nie zrobił.
Kilka miesiecy temu Pulit mówił,że może tam wynająć na biura....
To tylko parole,parole,parole...
popowicz
popowicz 4.02.2018, 02:11
Dworzec to sprawa PKP, jako mieszkaniec Złotowa nie życzę sobie aby miasto przejmowało tę ruinę i ładowało w nią miliony zł. Są ważniejsze wydatki, a Pulit już i tak dużo posprzątał po swoim poprzedniku, przede wszystkim skończył z układami, rautami z alkoholem w urzędzie. To już nie jest urząd dla kolegów towarzyszy z PZPR lecz dla wszystkich mieszkańców. Tak trzymać Panie Burmistrzu
Marianna
Marianna 11.02.2018, 16:58
I tu się mylisz ,jak byś dobrze popatrzył to byś zauważył ,komu on jest przychylny ,tak jak np.TW ,Witold Prezes Rolnika ,W Fidurski były PZPR a teraz prawa reka Burmistrza itd.a niedługo będą wybory mam nadzieję że taki Burmistrz jak Pulit tylko dla bogatych ,a nie dla zwykłych ludzi odejdzie w niepamięć
Kolejarz
Kolejarz 31.01.2018, 11:31
To prawda że nic nie zrobiono w tej sprawie. Kiedyś w przejęciu tego obiektu przeszkadzali lokatorzy dzisiaj mówi się że jakieś ministerstwo nie odpowiada i sprawa jest w toku. Prawda jest taka że to ze strony władz Złotowa nie ma właściwego odzewu. Już w 2013r. PKP było gotowe oddać dworzec jednak miasto nie było tym wogóle zainteresowane. Wychodzi na to że to już nie tylko parole parole ale pire.d.le pier.d.le. A tak po prawdzie to po co wogóle tym tematem zawracać ludziom głowę.

Pozostałe