Lustracyjne Pokemony

  • 29.11.2017, 17:00 (aktualizacja 03.12.2017, 15:02)
  • contact contact
 Lustracyjne Pokemony
Felieton Piotra Tomasza

Piotr Pokajewicz nie postawi mnie przed sądem. Tak przynajmniej wynika z psychoanalizy, której wyniki ukazały się na łamach Aktualności Lokalnych (22.11). Swoją drogą gratuluję odwagi liderowi złotowskich struktur Platformy Obywatelskiej, bo żeby tak się obnażyć, to trzeba jej mieć bardzo wiele. Inna sprawa, że domowa atmosfera, która panuje w redakcji przy ul. Czerskiej, przepraszam, Wojska Polskiego, skłania niektórych do wynurzeń.

Wyjaśniam Czytelnikom, którzy mieli to szczęście i nie czytali, że sprawa dotyczy lustracji Piotra Pokajewicza. W artykule lider PO broni się różnymi metodami. Stara się np. ośmieszyć funkcjonariuszy SB. Brzmi to trochę dziwnie, bo przecież "bezpieka" maszeruje teraz ramię w ramię z działaczami PO w obronie demokracji. To jednak strategia pana Pokajewicza i ma do niej pełne prawo. Nie ma natomiast prawa podważać mojej rzetelności dziennikarskiej oraz insynuować, że działałem na czyjeś zlecenie. To podłe oszczerstwo, za które polityk PO, jeśli jest człowiekiem honoru, powinien przeprosić.

Tego rodzaju praktyki przypomniały mi ponure czasy komunizmu, wtedy też niszczono niepokornych dziennikarzy. Bywało, co szczególnie smutne, że przyklaskiwali temu ich koledzy po fachu (Passent, Urban). W tym kontekście muszę wspomnieć o żenującym postępowaniu redaktora Mariusza L., który zezwolił na ukazanie się monologu/wywodu szefa PO. Podkreślam, że w artykule podano moje dane osobowe, ukazano w złym świetle oraz nadszarpnięto moją wiarygodność. Pozbawiono przy tym możliwości bezpośredniego odniesienia się do stawianych zarzutów. Tak wygląda rzetelność dziennikarska w AL!

Czy to wendeta za to, że napisałem o bytności logo "Fundacji Złotowianka" (szefową jest żona redaktora L.) na proaborcyjnym wiecu w Pile? A może chodzi o to, że broniłem dobrego imienia księdza i mieszkanki pewnej wsi, którzy zostali opisani w AL? Nie umiem jeszcze odpowiedzieć na te i inne pytania. Boję się jednak, że tego rodzaju teksty w AL mogą zbudzić upiory. Przypominam Ryszarda Cybę, mordercę związanego z PO, który zabił i próbował zabić działaczy prawicy. Czy tego rodzaju historie mogą się powtórzyć? Oby nie, wolę jednak dmuchać na zimne. Tym bardziej, że urastam na naszym terenie do głównego celu.

Czas w tym miejscu na wyjaśnienie, co spowodowało tak alergiczną reakcję u niektórych osób. Wiosną tego roku inwentarz IPN, dostępny od dawna w internecie, został uzupełniony o informacje na temat zawartości teczek. Mówiły, pokazywały i pisały o tym media ogólnopolskie. Rolą dziennikarza (pracowałem wówczas w Radio Merkury Poznań) było zainteresowanie się naszym lokalnym podwórkiem. Tak też zrobiłem. Dodam, ze skupiłem się tylko na osobach publicznych. Wśród nich znalazł się m.in. Piotr Pokajewicz. Kryterium nie było więc partyjne. W trakcie przygotowywania materiału zadzwoniłem do biura lustracyjnego IPN oraz rozmawiałem z Piotrem Pokajewiczem Moja informacja medialna zawierała: treść zapisu z inwentarza IPN, wypowiedź Piotra Pokajewicza oraz wyjaśniała procedury lustracyjne. Co można było zrobić więcej? Czy zachowałem się rzetelnie? Oceńcie Państwo sami.

W zasadzie w tym miejscu powinienem zakończyć ten wątek. Muszę jednak obalić pewne mity związane z lustracją. Funkcjonariusze SB (lata 70/80) nie byli głupkami. Nie chodzili po klatkach schodowych, tworząc (np. na podstawie spisu lokatorów) fikcyjne teczki agentów, nie prowadzili akwizycji na ulicach, zachęcając przechodniów do wstąpienia w szeregi tajnych współpracowników. Obowiązywały ich ściśle określone procedury. Funkcjonariusz SB musiał m.in. odpowiednio uzasadnić konieczność pozyskania danej osoby (w jakim celu), wskazać sposób w jaki zamierza to uczynić (z reguły pobudki patriotyczne lub kompromitujące materiały), wreszcie uzyskać zgodę przełożonego. Następnym etapem była odmowa współpracy (bo takie przypadki były w naszym powiecie) lub przystąpienie do niej. "Informatorzy" dzielili się zaś na grupy. Osoby, które stroniły od współpracy (starały się ją zerwać, czasami z pozytywnym skutkiem) oraz "gorliwców", którzy starali się zrobić dzięki temu karierę. Szkodliwość więc była różna.

Niewątpliwie temat jest delikatny, bo nie wolno na jednej szali stawiać wszystkich TW i KO. Trzeba jednak badać materiały IPN (również inne archiwa). Teczki personalne, teczki pracy, sprawy obiektowe i inne dokumenty, bo czasami informacje o TW wypływają w dość nieoczekiwanych miejscach (np. akta dotyczące Złotowa odnalazłem w krakowskich zbiorach IPN). Trzeba badać teczki jeszcze z jednego powodu. Nie może być bowiem tak, że w demokratycznym państwie współpracownicy bezpieki, także tej wojskowej, dostępują różnych zaszczytów. Nie mówię tutaj oczywiście o Piotrze Pokajewiczu, bo o jego współpracy z SB lub jej braku rozstrzygnie postępowanie lustracyjne (a nie sweet focia w AL). Mam tu na myśli pewnego człowieka, który grał w najwyższej klasie agentury. Mowa o WSI. Pobierał wynagrodzenie, donosił, a nawet ustawiał do pionu lokalnych funkcjonariuszy SB (którzy nie wiedzieli z kim mają do czynienia). Zapewne dowiedzą się Państwo o kim mówię. Oczywiście stanie się tak pod warunkiem, że współpracownik WSI zachce pod koniec przyszłego roku nosić miano "osoby publicznej".

Felieton pragnę zakończyć apelem do ludzi młodych. Startujcie w nadchodzących wyborach samorządowych. Oczywiście nie na listach z ludźmi, którzy pragną traktować Złotów i inne miejscowości niczym prywatny folwark. Czas najwyższy dokonać zmiany pokoleniowej oraz jakościowej! Natomiast złotowskich "cwaniaków politycznych", których żartobliwie nazywa się "grupą G-8", uprzejmie informuję, że dowiedziałem się o pewnym spotkaniu, które ma się odbyć przy ul. Wędkarskiej. Oczywiście całość wydarzenia objął patronatem redaktor z Czerskiej (chyba znów pomyliłem nazwę ulicy:)). Na koniec zdradzę Państwu, że do tej ostatniej informacji dotarłem dzięki "tajnemu współpracownikowi", którego zwerbowałem na ulicy, oferując paszport Polsatu (panie Piotrze, przepraszam za kradzież dowcipu). Także drodzy Państwo z "G-8", zmieńcie lokal, ten już jest spalony.

Piotr Tomasz

dziennikarz, emigrant, historyk-regionalista

bezpartyjny

felietonista portalu www.77400.tv

 

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polska górą
Polska górą 20.12.2017, 17:51
No i coooo POkemony, Prezydent podpisał dwie ustawy. Razem oznacza to Trzy Razy TAK to Polaka znak.
Patriota
Patriota 20.12.2017, 18:00
Tak tak Polak, który nie wie co chce wrzeszczał Trzy razy Nie.
Kop!!! USA!!!
Kop!!! USA!!! 13.12.2017, 01:42
Uha ha, chcieli dokuczyć tvn24, a Amerykanie dają kopa w zadek.
Plis
Plis 13.12.2017, 10:04
A może pan Piotr napisze coś o wolności prasy, tv, mediów. Jemu niewolność zdaje się już dokuczyła? A może, to co jest dzisiaj modne, są wyjątki.
Kop wstydź się
Kop wstydź się 13.12.2017, 09:15
Kop sukin kocie i komu ty służysz. To co sobą reprezentujesz to cywilna zdrada Polski. Czy ty wogóle wiesz co to jest TVN i o co im chodzi kiedy takich jak ty łapią na lep programowy. Tylko nie czuj się obrażony bo to ty wyśmiewając się z Polski obraziłeś Polaków.
GG
GG 13.12.2017, 00:14
Hej agencie od fotek spod pachy. Znowu wiara się zbiera pod sądem, nie przegap!!!
Zlustrwano niewielu w kolejce czeka wielu.
Zlustrwano niewielu w kolejce czeka wielu. 12.12.2017, 20:08
Ludzie temat felietonu o lustracyjnych pokemonach dotyczy ukrytych komuchów pod hasłem Prawicy. Widać słowo Słowo Prawica, prawicowy też i u nas stanowi zasłonę dymną dla byłych sługusów komunistyvznych rządów. Sługusów którzy dzisiaj ludziom walczącym przez wiele lat z komunistami i komunizmem wmawiają że TW czy SB wnieśli więszy wkład w obronę demokracji po 1989r. niż oni. Osobiście mnie to nie dziwi, to są ci sami co za każdych rządów w każdym ustroju klaskali im broniąc swojego ja nie bacząc na innych za co otrzymywali awanse i nagrody pieniężne nie mówiąc o uznaniowych pensjach. Oni dzisiaj bez żenady w obecności oprawców polskich robotników walczących o Wolną Polskę podają ich za wzór do naśladowania bo ponoć ich działanie było najmniej szkodliwe dla Polski. Trudno mi pogodzić się z tym że to komuniści, którzy na nas donosili, dokonywali aresztowań bohaterów solidarności lat 80tych. czy też ci co jako klawisze sumiennie wykonując swoją służbę dla dobra socjalizmu, pilnowali zarówno ich jak i zwykłych ludzi dla kasy i awansu. Jakoś innym w latach siedemdziesiątych kiedy proponowano współpracę w wojsku lub w cywilu w milicji to oni potrafili się temu przeciwstawić a znam takich wielu. Przeciwstawiali się komunistycznej władzy na wszystkich szczeblach w związku z czym nie mieli łatwego życia. Dzisiaj im stawia się za wzór tych którzy na taką współpracę poszli nie dość przystąpili do oddziałów SB, MO, SW wiedząc że to są służby ukierunkowane na zastraszenie niesfornych Polaków. Mi osobiście za komunistycznych szmalcowników i sługusów powstałych jak feniks z popiołów jest wstyd tym bardziej że po odzyskaniu wolności nikt od nich koryta dobrobytu nie odsunął a oni podskakują i podskakują oczerniając Polskę i Polaków.
Wyrok
Wyrok 13.12.2017, 00:15
Co z ludźmi, którzy służyli za komuny w areszcie?
Holender
Holender 10.12.2017, 07:15
Proponuję artykuł dlaczego nadal młodzież wyjeżdża z Polski i dlaczego dzielą nas takie dysproporcje z zachodnią Europą, kto jest beneficjentem w Polsce tych wszystkich niby gospodarczych sukcesów. Podsunę tylko jeden tor: rządzący od dziesięcioleci - politycy wprowadzili system w imię zasady doić z Polaka na każdym kroku , opodatkowując nas wszędzie i jak tylko się da, myślenie na zasadzie to nie obywatel tylko Państwo ma być bogate żeby mącić i rozdawać swoim ale ile można tworzyć nierentownych wyimaginowanych miejsc pracy w budżecie. Polska to kraj zarządzany od wielu lat przez nieudaczników resortowych . To wszystko się jeszcze kupy tylko trzyma bo mamy tanią siłę roboczą.
Polak
Polak 11.12.2017, 20:49
Z ciebie Holender jak z koziego tyłka trąba. Z ciebie też żaden Polak, który lży na rządy nie mówiąc do którego pije. Chcę ci przypomnieć że rządy, które doiły polaków odeszły w niepamięć razem z swoją ikoną z odzysku zdrajcą L. Wałęsą. Mam nadzieję że już nigdy oni pod żadnym pseudonimem do władzy nie powrócą. Tak wielu polaków wyjechało ale to oni platformiane kameleony im zgotowali ten los kiedy to dbali tylko o swoje koryto zgodnie z swoim hasłem "Aby nam żyło się lepiej" i to realizowali nie bacząc na tych co nie widzieli sensu życia w Polsce. Mam nadzieję że obecna Dobra Zmiana doprowadzi nasz kraj do normalności a wyjazdy za granicę będą turystyczne, naukowe lub szkoleniowe. Za jakiś czs Polacy zauważą że polski rząd o nich dba i zabiega dając im godną płacę i życie. Czekaliśmy tyle lat na normalność i dlatego nie pozwolimy na obrażanie Polski ani tutaj ani na świecie.
Holender
Holender 12.12.2017, 13:41
Sądząc po twoim wpisie czerpiesz pełnym garściami z naiwności polaków wierząc w ten cały przekaz informacji Polacy nadal wyjeżdżają i będą wyjeżdżać
do  Holendra opluwacza Polski
do Holendra opluwacza Polski 12.12.2017, 15:27
Nienawiść i głupota jest po twojej stronie. Znam wielu Polaków pracujących w Holandi, którzy żyja godnie z pracy, którą tam wykonują i nigdy nie przychodzi im do głowy aby źle mówić o swojej ojczyźnie. Oczywiście zauwažają histeryczne działania totalnej opozycji, która przegrała w demokratycznych wyborach i panicznie nie może się z tym pogodzić. Tak my wierzymy że już nigdy zdrajcy i ujadacze na Polskę nie wygrają wyborów. Z jednym mogę się zgodzić to to że Polacy wyjeżdżają i nadal będą wyjeżdząli do krajów UE., ważne aby wiedzieli po co tam wyjeżdzają ważne też jest to aby z godnością wypowiadali się o miejscu skąd wyjechali. Na całe szczęście takich lewych Holendrów jak ty jest garstka i to napawa nas optymizmem. Jeżeli nieam racji a was jest więcej to spróbujcie wygrać wybory. Polska to wolny kraj nawet wywrotowcy mogą w nim marzyć.
Holender
Holender 12.12.2017, 16:20
do Holendra opluwacza Polski czytaj ze rozumieniem tekst a potem się podniecaj. Dobra rada na przyszłość nie obrażaj ludzi na forach nazywając ich głupcami to dobre dla ludzi mających parcie do polityki.....a tego mamy pełno na wszystkich kanał
Holender a może to twój pseudonim TW.
Holender a może to twój pseudonim TW. 12.12.2017, 16:36
Tak każdy kto nie widzi że za rządu Prawa i Sprawiedliwości Polska odzyskała swoją godność. Poza tym Polska z stagnacji weszła na drogę rozwoju z którego korzystają Polacy a nie kolesie i mafie platformerskie. Koniec z aferami i okradaniem własnego narodu. Jeżeli tego nie widzisz to powiem tak ; każdy, który w Polsce widzi tylko zło jest głupcem. Twoje komentarze przevzytałem z zrozumieniem i stwierdzam dobitnie: jesteś głupcem do potęgi entej.
Holender budolwaniec
Holender budolwaniec 12.12.2017, 17:55
kolego napisałem tobie nie obrażaj ludzi na forach!!! napisz czym ty się w ogóle zajmujesz bądź zajmowałeś co???? i nie pouczaj bo od 20 lat zasuwam na zachodzie i nie tylko ja ma odmienne zdanie!!!!!!! jest tu nas bardzo wielu.....napisz co ty robisz co?
Nie obrażaj a nie będziesz obrażany
Nie obrażaj a nie będziesz obrażany 12.12.2017, 20:40
Ja człowieku pracuję od 30 lat w Polsce i dla Polski i po raz pierwszy słysze od pracującego tyle lat za granicą człowieka że coś mu się u nas nie podoba. Widac to mogą być skutki rozdwojenia jaźni bowiem znam wielu którzy od lat pracują na zachodzie a także i w Holandi i nigdy nie pszyszło im do głowy aby mówić co dla nas pracujących i mieszkających w Polsce jest dobre a co nie. Popatrz my nie mówimy co nam się w Holandi nie podoba, chcesz jeździsz tam nie chcesz nie jeździsz twój wybór. Wiedz jedno že ten co tam pojechał do pracy nie ma czasu na jątrzenie wśród Polaków ani tam ani w Polsce. Te osoby nawet nie interesuje co robi Holenderski rząd. Jestem pewien że gdyby w Polsce najniższa pensja wynosiła 4000 tyś złotych to niewielu by tu wróciło. Każdy normalny to zrozumie bo holenderski socjalizm jest przez Polskę nie do doścignięcia. Zbyt dużo przez ostatnie 28 lat zaprzepaszczono oddając polski kapitał w ręce mafijnej ośmiornicy aby wyrównanie szans nastąpiło błyskawicznie. Twoje obelżywe uwagi co do nas tych, którzy wybrali obecny parlament, rząd i prezydenta są nie na miejscu. Pracuj w Holandi jak chcesz ale nie wybieraj nam sposobu na życie. Za dwa lata są wybory przyjedź, zagłosuj na swoich, wygraj i wracaj do Polski do pracy którą ci przygotuje nowy rząd twój rząd. Gwarantiję ci wtedy to pracę będziesz miał zapewnioną do śmierci.
Maciej Belg
Maciej Belg 12.12.2017, 19:37
Holender odpuść to pewnie resort-owiec, czciciel partii albo emerytowany mundurowy----------- dlatego wyjechaliśmy
Apage
Apage 12.12.2017, 17:33
Z mafii platformerskiej wpadła w camorrę pisowską, rodzinno-kumpelską. Taka jest prawda, nie wybielaj swoich.
A za króla obierz Tuska
A za króla obierz Tuska 12.12.2017, 21:09
Apage oddaj 500 plus i pracuj bez pracy do śmierci albo wyjeżdzaj do POPSLowskiego raju.
Do niePolaka
Do niePolaka 11.12.2017, 23:09
W tobie z Polaka jest zero, jest ukrytym Ruskiem.
Do Holenderskiego wywrotowca
Do Holenderskiego wywrotowca 12.12.2017, 11:05
Nie zgadłeś, jestem z krajowej pis,,owskiej sekty, szumowiną w kręgu mocherowych beretów słuchających Radia Maryja i TV TRWAM oraz fanatykiem o. Rydzyka. I z tych powodów takiego pseudo Holendra jak ty, który jest przedłużeniem Totalnej POgardy dążącej do rozlewu krwi w Polsce. To tacy jak ty napadają na posłów i na biura poaelskie PIS przez co stanowicie większe niż ruskie zagrożenie dla normalnych Polaków.
pod pis
pod pis 11.12.2017, 19:53
Wszyscy powinni pracować dla Polski w Polsce a nie dla obcych. Czy ci co pracują za granicą dla obcego kapitału to patrioci czy........?
Patriota
Patriota 12.12.2017, 11:21
Tak ci co pracują za granicą, jeżeli nie szkalują swojego kraju Polski, są patriotami. Każdy co żyje w kraju i zagranicą a nie podpala Polski jest Patriotą.
nad pis
nad pis 12.12.2017, 10:52
Czuc to K.Ch. Sam robiles za granica, Pamiec szwankuje?
zapewne
zapewne 11.12.2017, 18:14
te łapki w dół to zapewne Ci biorcy co nachapać się nie mogą i korytko mają
Oczywiste
Oczywiste 10.12.2017, 10:10
Młodzi wyjeżdżają dla spokoju i kasy. U nas życie i obraz świata stanął do góry nogami. Ci co zażyle bronili komunizmu i sami byli w PZPR dzisiaj najgłośniej krzyczą że walczyli o wolną Polskę. Wczoraj mieliśmy obraz tego jak obleśny stróż głupoty opluwał dziennikarkę TVP. Darł pysk o swojej walce w latach 70 i 80tych, która doprowadziła go do totalnej opozycji. Tak to ten sam komunistyczny pies, który w tamtych latach chodził na pasku sekretarzy PZPR. To typowy pieniacz wykorzystywany przez pseudo prawicowców do walki o haos. Widzieliśmy że kąsających psów było więcej i nie przebierali w ujadaniu. Dlatego trzeba zrobić wszystko aby raz na zawsze rozpędzić tę sforę platformerskich ujadaczy. Wierzę że prędzej vzy później Dobra Zmiana tego dokona dla dobra wszystkich normalnych Polaków. Kiedy do tego dojdzie młodzi przestaną wyjeżdżać bo zauważą że Polska o nich dba i jest dla nich. Będą w niej pracować za uczciwą płacę, mieszkać i godnie żyć.
cent
cent 11.12.2017, 00:26
Kurczę , Ty na prawdę w to wierzysz....! Ciarki po plecach idą , że są tacy ludzie, którzy maja tak ograniczone horyzonty myślowe jak w sekcie. Chłopie, wyjdź po za swój krąg podobnych jak Ty i posłuchaj innych. Prawda zawsze jest po środku... pomyśl !!!
European
European 06.12.2017, 02:16
Myślę, że gdyby PiS pozbył się kilku debili, mniej stał u boku kościoła, gonił oszołomów - wygrywałby wybory prze najbliższe 150 lat. A tak
Xxx
Xxx 06.12.2017, 12:06
European dobiłeś do mety a tam już czekają na ciebie debile POlityczni.
Prokurator czasów stanu wojennego
Prokurator czasów stanu wojennego 06.12.2017, 14:53
Xxx dziękuję, trzymaj porządek
eUROPEAN
eUROPEAN 06.12.2017, 14:05
Boli? MusI
POboli i zaPOmnisz o PO
POboli i zaPOmnisz o PO 07.12.2017, 15:28
eUROPWAN masz rację, musi boleć. PO utracie władzy to normalne. Już niedługo znikniecie z sceny politycznej tak jak zapowiadał dramatyczny przywódca PO Schetyna.
Gustaw
Gustaw 06.12.2017, 10:53
a tak ma tylko 47% w sondarzach. I dobrze im tak :-)
666
666 05.12.2017, 22:17
a w TVP jak za Barei hahah
999
999 06.12.2017, 00:26
Po co to jełopie oglądasz.
Lusa
Lusa 03.12.2017, 14:52
Piękny felieton.
Zią
Zią 05.12.2017, 15:31
Cudowny ;)
pewnie za chwile będę kretynem
pewnie za chwile będę kretynem 11.12.2017, 00:32
Powiem więcej, wręcz nawiedzony, okryty glorią i chwałą... jakieś światło musiało paść na jego umysł, to nie przypadek, to pewnie cud, zapalmy świeczki i wyjdźmy na ulice, niech wszyscy wiedzą i za słowami naszego wodza narodu... nikt nam nie powie, że czarne to czarne, a białe to białe.
Pisowiec i już.
Pisowiec i już. 11.12.2017, 20:51
Ty już jesteś kretynem.
My  Naród
My Naród 03.12.2017, 19:28
Tak oto PiS zniszczył gospodarkę: Rekordowa nadwyżka, rekordowa liczba nowych miejsc pracy w przemyśle, silny wzrost PKB Jeszcze 2 lata temu ekonomiczni mędrcy III RP z Balcerowiczem i Petru na czele wieszczyli rychły upadek gospodarczy Polski. Powodem miało być odsunięcie od władzy PO i przejęcie jej przez PiS. Po 2 latach okazuje się, że budżet kraju ma nienotowaną nigdy o tej porze roku nadwyżkę, w przemyśle przybyło 223 tys. nowych miejsc pracy (to więcej niż we wszystkich pozostałych państwach UE razem wziętych), a PKB zalicza wzrost o 4,9 proc. A co u Petru i Balcerowicza? Ten pierwszy stracił swoją partię, a ten drugi już nawet do TVN nie jest zapraszany.
Ztyu
Ztyu 04.12.2017, 15:24
I znów aktualne hasło z lat 80-tych "Telewizja kłamie"
Ciekawe czy tych "dziennikarzy" też ubiorą w gustowne mundurki?
do mynaroda
do mynaroda 03.12.2017, 20:19
I ty w to wszystko wierzysz mynarodzie? Równie dobrze mogłaś/eś wierzyć w obietnice towarzysza Gierka. Były bardziej wiarygodne. Szkoda mi ciebie.
WP.
WP. 03.12.2017, 21:09
Ty powyżej, widać że gówniarz jesteś i komunizm to znasz tylko z hejtu. Jakbyś go znał z życia to byś wiedział że akurat za tego komunisty ludzie odetchnęli. Powstało wiele bloków i mieszkań, które przez wiele lat w Złotowie były nieosiągalne. Zbudowano wiele dróg, zakładów, które choć sprywatyzowane do dzisiaj istnieją. Tak ludzie wtedy w tym pustym okresie wierzyli Gierkowi do tego stopnia że na słowo ,,pomożecie,,, krzyczeli ,,pomożemy,,. Tak więc twoja głupia aluzja do My Naród jest nie na miejscu.
Do WP.
Do WP. 03.12.2017, 23:41
To raczej Twoj komentarz jest nie na miejscu. To, co piszesz o Gierku tylko potwierdza moj wpis - właśnie o takie bezmyslne popieranie rzadu teraz jak to za Gierka "pomożemy" mi chodzi. Każdy myślący wie, że ani Gierek, ani obecny rząd nie naprawil gospodarki, tylko pozorna poprawą doprowadza do totalnej ruiny. Dokladnie jak za Gierka. Skoro niby tak dobrze znasz historię to pewnie wiesz, ze właśnie za Gierka lawinowo wzrosło zadłużenie Polski. Właśnie o takie oklamywanie chodzi. I miarkuj się z tym wyzywaniem od gowniarzy, pisanie na portalach zobowiązuje do elementarnej kultury.
WP. do powyżej
WP. do powyżej 04.12.2017, 17:56
Nie ma co miarkować. Jeżeli czyta się komentarz obojniaka. To tacy jak ty ni to lewica ni prawica wypaczają całą historię. Ciekawe kto wg ciebie byłby w stanie wydostać Polskę z obecnego zadłużenia po złodziejskich rządach PO. Mogę ci tylko powiedzieć że lata siedemdziesiąte to wielki skok gospodarczy po totalnej biedzie lat sześćdziesiątych. Przez te osiem lat dokonano wielkiego bumu gospodarczego i mieszkaniowego co oczywiście skutkowało zadłużeniem w wyniku zaciągniętego kredytu z zachodu. Muszę ci jednak powiedzieć że ten kredyt został wykorzystany dla ówczesnej Polski i w całości spłacony po 1990r., a lawinowa inflacja i nie zadłużanie tylko powrót do biedy miał miejsce już po rządach Gierka. Poza tym wiedz że wynosił on znikomy procent w stosunku do długu jaki po sobie zostawił rząd PO PSL nie dając ani nie budując niczego co mogło by służyć Polsce. Dzięki Bogu zostali przez nas odsunięci od władzy i będziemy pilnowali aby do niej po całkowitym rozliczeniu już nie powrócili. Co do wiary to jak widać jesteś w nią bardzo ubogi i powiem ci że gdybyśmy my wtedy byli na takim etapie nie wierząc w to co robimy ani nie ufali tym co prowadzili nas w walce z komunistami o Wolną Polskę to dzisiaj byli byśmy kolejną satelitą Rosji a ty nie mógł byś pisać bzdur rzekomo dot. histori Polski na żadnych portalach. Co do kultury słowa to ciesz się że nazwany zostałeś gówniarzem bo to najdelikatniejsze słowo, które po twoich aluzjach można było użyć. Poczytaj inne komentarze tam zobaczysz co to jest kultura słowa na tym portalu.
do powyżej
do powyżej 04.12.2017, 21:11
Żałosny komentarz. Wymadrzanie sie bez podstaw wiedzy na przemian z ublizaniem. Tak jak obecna wladza. I usprawiedliwianie wlasnego ublizania tym co robią inni. Rzad tak samo wszystko porownuje do "8 lat rządów PO..."itd. Większość normalnych ludzi ma tego dość. Tych ciaglych klamstw propagandowych, od ktorych rzygac się chce.
Hanka do powyżej
Hanka do powyżej 05.12.2017, 09:05
Przeczytaj pomału swój komentarz a może zrozumiesz że w nim aż kipi pogarda do większości Polaków, którzy w demokratycznych wyborach uzyskali większość parlamentarną i utworzyli rząd RP. Widać że jesteś reprezentantem ulicy i zagranicy gdzie deptacie honor Polaków i Polski. Piszesz o większości normalnych ludzi, którzy rzygają po kątach. No tak to już jest że tzw inni politycznie myślą że są najwyżsi, najważniejsi i jest ich wiele. Takie symptomy choroby należy poddać leczeniu i to robi PIS razem z rządem. Odpowiedz jeszcze sobie, skoro was było tak dużo to dlaczego przegraliście wybory.
Hi hi
Hi hi 02.12.2017, 22:18
Uwielbiam Schreibera, Kownackiego, Marie, Krychę. Rejs żyje!
Żelazny
Żelazny 02.12.2017, 14:55
Moim zdaniem wpuszczenie Pana Piotra na ten portal i nazywanie dziennikarzem to jakies nieporozumienie ale nie moha sorawa Jakie felietony taka jakość portalu Pogratulować decyzji
FeC
FeC 02.12.2017, 16:08
żelazny ale uzasadnij swój pogląd.
Pietrowiczus
Pietrowiczus 02.12.2017, 14:05
Świat się przewrócił do góry nogami. Ludzie, którzy pluli na wszystko co łączyło się z komuną, dzisiaj tolerują komunistycznego prokuratora.
111
111 02.12.2017, 00:30
Myślałem, że ten portal jest apolityczny hmmm szkoda
Nie warto już tu zaglądać
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 02.12.2017, 12:42
Do Pana/Pani111 - nie jestem politykiem, jestem niezależnym dziennikarzem... Cieszy mnie postawa niektórych moich Oponentów. Dziękuję szczególnie tym, którzy mieli odwagę porozmawiać ze mną przez FB. Zapewne dzięki temu zmniejszyła się liczba negatywnych komentarzy. To świadczy, że zaczynacie Państwo myśleć. Pozdrawiam. ps. a Pana/Panią 111 zapraszam do prywatnej rozmowy. Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
he,he,he
he,he,he 27.01.2018, 20:37
Łomatko! Felietonista skrajnie prawicowy od siedmiu boleści a nie dziennikarz
pod pis
pod pis 02.12.2017, 23:43
nie jestem politykiem, jestem niezależnym dziennikarzem..cóż za prawdomówność
ten
ten 11.12.2017, 00:34
Chłopie ! Obudź się !!!
bronco
bronco 02.12.2017, 10:06
mylisz się, będziesz tu zaglądał jak do tej pory, albo częściej..:-)
112
112 02.12.2017, 09:44
To jak ty myślisz? Że strona internetowa może być apoliczna. Chcesz elektonicznej witrynie nadać cech ludzkich? Nad tym się dopiero pracuje, to sztuczna inteligencja. Portal składa się z artykuów redakcyjnych i felietonów ludzi którzy piszą własne opinie. Dlaczego mają być apolityczni?
Roxy Music
Roxy Music 02.12.2017, 02:11
Nie musisz czytać tych wypocin
You
You 30.11.2017, 02:04
Panie Piotrze, my też nie lubimy smrodu, który tu czasami się zakrada
PP
PP 29.11.2017, 21:17
Zobaczyłem dzisiaj w Faktualnościach, ile tam ludzi pracuje, i wyobrażam sobie, ilu ludzi musi w ME na nich pracować.
do PP
do PP 03.12.2017, 20:21
Zazdrość cię zżera biedaku. odpuść bo się rozchorujesz.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 29.11.2017, 20:49
Poruszyli Państwo kilka wątków. 1. Sprawa "Złotowianki" zostanie wyjaśniona. Musi to jednak trochę potrwać. Nie zależy to tylko ode mnie. 2. Być może powinienem pozwać pewne osoby. Poczekam jednak na reformę sądownictwa i może wtedy zrobię coś w tym kierunku. 3. Sprawę represjonowania wkrótce wyjaśnię. Tekst pana Pokajewicza musiałem skomentować w pierwszej kolejności. Dodam, że w grudniu będzie 3 rocznica skazania mnie przez "niezawisłe" sądownictwo. Postaram się wtedy przypomnieć o tej sprawie, która ukazuje pewien ciekawy mechanizm. Zwrot "represjonowany" zastąpiłem "bezpartyjny" (to w kontekście wypowiedzi pana Pokajewicza). Wróci 4. Jestem przeciwnikiem odznaczania TW., którzy poprzez swoją pracą na rzecz SB gnoili innych. Będę wnioskował o odebranie takich odznaczeń. Oczywiście poznają Państwo uzasadnienie. Przykro mi, że to dzieje się pod rządami PiS. Politycy tej partii deklarują przecież... 5. Sprawa Piotrowicza jest oczywista. Znają Państwo moje poglądy. Nie ma podziału na Waszych - złych i naszych - dobrych. 6. Oczywiście tak będę trzymał, nie zmieniam bowiem poglądów. Interesujące, że niektórzy z lokalnych polityków sondują układ rządzący w Warszawie. Mogę tylko apelować, więcej godności! 7. Do "Młodego Chłopaka" i "Budowlańca". Na nikogo nie pluję. Moje teksty oparte są na prawdzie. Pan Pokajewicz powinien przeprosić, bo sugerowanie zlecenia jest śmieszne. Dodam, że w tym roku spotkałem pana Chmielewskiego (. To poprzednik pana Pokajewicza na stanowisku szefa PO. Spotkałem go, zamieniliśmy kilka zdań... Może ktoś na tej bazie zbuduje teorię spiskową:) Powodzenia
Krystyna
Krystyna 30.11.2017, 20:38
Trzymam pana za słowo. Niech się Pan nie poddaje, na pewno ma Pan wsparcie wielu osób
Długie ale prawdziwe. Nie możemy inaczej.
Długie ale prawdziwe. Nie możemy inaczej. 29.11.2017, 23:19
Panie Tomaszu, zgadzamy się z Panem w całości. My też czujemy wstręt do TW i uważamy ich za obrzydliwe świnie, które donosząc na Polaków, kolegów z pracy a często i swoje bliskie i dalsze rodziny czerpiąc korzyść materialną przyczyniały się bezpośrednio do szykanowania ich przez co dochodziło do wielu tragedi. Uważamy że gdyby po 1981r. doszło do wojny z ZSRR to oni TW będąc pod ochroną sekretarzy KC PZPR sterowani przez służby SB byli by największym zagrożeniem dla najbliższego otoczenia w którym przebywają. Prawdopodobieństwo ponownych zsyłek na Syberię było by nieuniknione, dlatego jesteśmy zbulwersowani gloryfikacją lokalnych TW i to nie tylko przez PO, SLD, KOD, którego na szczęście u nas nie ma lecz i pełnomocnika PIS na nasz powiat. Nie wszyscy znamy osobiście tego pana ale po tym co zrobił uważając to za s***syństwo nie chcemy mieć przyjemności poznania go bliżej. Czujemy ogromną niechęć do tych co dzisiaj lgnąc do tzw. nowobogackiego salonu gloryfikują TW w obecności członków PIS i jednocześnie depczą godność ludzi uczciwych, którzy w najmniejszym stopniu nigdy nie zhańbili się wyrządzeniem komukolwiek krzywdy. Krzywdy, która by zmieniła w udrękę życie nie pojedynczej niepełnosprawnej osoby ale całej jego rodziny włącznie z ich dziećmi na lata. Tak panie Piotrze po latach walki o powrót demokracji przykre jest to że doczekaliśmy się takiego pieniactwa od osoby na którą przez lata oddawaliśmy swój głos. Tak jak i pana opluwają za mówienie prawdy tak nasz znajomy a tym samym cała jego rodzina jest opluwana i oczerniana za dążenie do ukazania prawdy o dzisiejszych działaniach urzędniczych komunistów oraz ujawnionych TW i SB wspieranych w mowie i czynie przez wielce prawicowego po 1990r człowieka, który jak widać też próbuje budować nową spiskową teorię patriotyczną z dużym pozytywnym wkładem SB i TW w wygranych wyborach przez Prawo i Sprawiedliwość.
Młody chłopak
Młody chłopak 29.11.2017, 19:14
No widzi Pan Panie EMIGRANCIE jak to przyjemnie być oplutym przez wspomnianego Pana z PO Wszak Pan robi to notoryczmie w stosunku do innych pisząc swoje ,,artykuły" Teraz Pan widzi jak to jest być zdeptanym Moze jakies wnioski na przyszlość?
karma wraca jak powracajaca fala
karma wraca jak powracajaca fala 30.11.2017, 19:17
Młody dobrze napisał. Kazdego skrytykował Piotr, a ten taki a ten sraki a ta stara a tym współczuje.Ale koscioła i tych prozydow nie krytykuje,Dlaczego? oto jest pytanie..
icek
icek 30.11.2017, 21:27
ja tez popieram.
WPR
WPR 30.11.2017, 19:58
Głupcze pisząc komentarz 30.11.17r o godz.19:17 pokazałeś co to jest idiotyzm lokalny a więc ten najgorszy. Jesteś nie tylko antysemitą najgorszego pokroju ale i anty polakiem, gdyż wyzywasz i chcesz krytyki ponad 80% Polaków, którzy deklarują wyznanie katolickie. Ci ludzie tworzący kościół doskonale wiedzą że nie są idealni ale nikt ciebie małego robaka nie upoważnił do tego aby ich krytykować. Pytam dlaczego im ubliżasz i żądasz krytyki czy za to że z Bogiem w sercu walczyli o państwo polskie a później o wolność Polski. Widać że ty albo byłeś TW albo jesteś resortowym dzieckiem dla którego wiara i tradycje narodu nic nie znaczą.
Budowlaniec
Budowlaniec 29.11.2017, 20:00
Nie liczyłbym, aby wyciągnął jakieś wnioski.To taki typ o mentalności roz***j betoniarki, byle hałasu narobić, wszystkich dookoła ochlapać i za granicę s***ić.
Zbigu
Zbigu 29.11.2017, 18:46
Brawo Panie Piotrze! Tak trzymać!
Polak prawdziwy
Polak prawdziwy 29.11.2017, 18:30
Czytając tego autora oburzam sie na bezpiękę, tw, czasy słusznie minione i.... wpadam w bezgraniczny podziw że ludzie pokroju prokuratora Piotrowicza np. z powodzeniem tworzą nam prawo. Jak to jest? Podwójna moralność i wybiórcza pamięć to dość charakterystyczne dla tej ekipy....
Też nie chciałam w to uwierzyć. Ale mogłam się tego spodziewać.
Też nie chciałam w to uwierzyć. Ale mogłam się tego spodziewać. 29.11.2017, 21:24
O prawdziwy Polaku, widać że mało znasz życie. O zgrozo statnio ja i moi znajomi dowiedzieliśmy síę że dla ważnej osobistości naszego miasta SB, TW, więcej zrobiło w walce o demokrację za komuny i obecnie niż ci niezłomni i prawicowi co przez całe swoje życie czując wstręt do komunistów zawsze dążyli do obalenia komunizmu. Komunizmu, który oferował im tylko sierp, młot i kowadło a wszystko za sprawą dzisiejszych pseudo prawicowych mądrali myślących że wspólnie z byłymi szpiclami SB, MO, TW i innymi ścierwami nękającymi i donoszącymi na swoich rodaków zmienią historię. Tak, nie do wiary ale niektórzy z nich bez tchu wykrzykują haniebne kłamstwa że to TW więcej zrobiło dla PISu niż liczne prawicowe rodziny, które czynnie były zangażowane w walce o sukces wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.
Tak słyszałam
Tak słyszałam 27.01.2018, 22:02
Domyślam się że ta ważna osobistość mieniąca się obrońcą TW w Złotowie w obecności wielu z wielką i skuteczną zawziętością gardząca prawicową rodziną to najprawdopodobniej pełnomocnik PiS w Złotowie. I kto by pomyślał coć osobiście nie jestem zaskoczona.
Halina mgr.
Halina mgr. 28.01.2018, 13:29
To prawda mi też o tym powiedziała moja koleżanka która pracuje w Rolniku. Prezes agent ponoć na krótko ale odżył kiedy w obronie jego znanej
przeszłości i zasług dla pisu stanął pan Fidurski i to w kontrze do któregoś z członków PiS. Wszyscy teraz żartują że w Złotowski pis będzie składał się z byłych TW, SB, Ormo, milicjantów a na ich czele stanie jedyny waleczny o zwycięstwo PiS Pan Fidurski.Jestem zaskoczony
Jestem zaskoczony 28.01.2018, 15:49
A co na to teraz szef złotowskiego PIS kiedy widzi na zdjęciach Prezesa GS Rolnik TW w towarzystwie PO totalnej opozycji. Czy kosztem swoich chce się doprowadzić do wygranej w zbliżających się wyborach samorządowych PO i ukrytych w niej Komunistów.
Krzysztof
Krzysztof 29.11.2017, 18:29
Co Pan sądzi o odznaczaniu agentów TW przez obecną władzę? Czy nie otwiera sie scyzoryk w kieszeni? Przyznanie Tw Kordian kolejnej nagrody państwowej jest policzkiem w twarz dla elektoratu PIS w Złotowie.
Mariola Rada
Mariola Rada 29.11.2017, 18:27
Czy może Pan poruszyć temat bezczelności fundacji złotowianka, która wpiernicza się na każdą imprezę. Nachalność żebraków z puszkami jest nie do zniesienia.

Pozostałe