Brawo, Matysarek!

  • 15.03.2016, 01:23 (aktualizacja 15.03.2016, 01:28)
  • Janusz Justyna
Brawo, Matysarek!
Teatromaniacy spotkali się na XVI Poznańskim Festiwalu Teatrów „Marcinek 2016”. Wśród nich byliśmy my, MATYSAREK, ze swoim nowym spektaklem "Objęcia Morfeusza". Razem z nami na festiwalu znalazło się dwanaście innych grup z Poznania, Słupska, Nowej Soli, Bolesławca, Chludowa, Piły Czarnkowa i goście ze Lwowa.

Poziom przedstawień był wręcz kosmicznie wysoki. Za każdym razem publiczność była zaskakiwana nowymi pomysłami i formami. Praktycznie każdy teatr mógł zdobyć nagrodę. Nasze widowisko zostało bardzo dobrze przyjęte - bardzo długie i głośne oklaski, potem pochwała Jury profesjonalnego, bo studenckiego. Było też kilka uwag krytycznych, które zmotywują nas do lepszej pracy nad spektaklem. Przypadliśmy do gustu gościom ze Lwowa. Zaprosili nas do siebie na teatralny festiwal bajek. Wreszcie w niedzielę przed godziną siedemnastą nadszedł czas Wielkiej Gali i ogłoszenia wyników. Tradycyjnie już członkowie Jury Głównego oraz Jury Studenckiego wygłosili krótkie przemówienia, w których podziękowali wszystkim grupom uczestniczącym w tegorocznej edycji Festiwalu za wykreowanie wyjątkowych widowisk scenicznych, a także pochwalili zaangażowanie, z jakim młodzi artyści z całej Polski się wykazali. Wreszcie odczytano werdykt i okazało się. Pierwsze miejsce oraz „Marcinka” zdobył Teatr Bez(pre)Tekstu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za spektakl „Koczkodamy” Drugą nagrodę przyznano grupie Teatr Avis z Nowosolskiego Domu Kultury za sztukę „Lęg(k) na łowisku”.

Trzecie miejsce otrzymał Teatr MATYSAREK za przedstawienie „Objęcia Morfeusza”. Dla nas jest to wielki sukces. I powód do radości. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona zarówno przez publiczność, jak i przez szacowną komisję. W czwartek 17 marca  jedziemy do Piły. Kolejna okazja, aby pokazać się nowej publiczności.

Relacjonuje: Andrzej Motak, nauczyciel j. polskiego w I LO, reżyser Teatru Matysarek
fot.: Marcin Baliński

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe