Ogólniak - szkoła aktorska?!

  • 09.03.2016, 22:22 (aktualizacja 10.03.2016, 00:11)
  • Janusz Justyna
Ogólniak - szkoła aktorska?!
Jak nie "Matysarek", to "Drugie dno". I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie sztuką aktorską stoi

Ogólniak, to renomowana szkoła, z tradycjami. Od wielu lat szkoła słynie także z tradycji teatralnych, głównie za sprawą polonisty Andrzeja Motaka i jego teatru "Matysarek", krajowej i międzynarodowej sławy.

Ostatnio wyrósł w Ogólniaku kolejny reżyser - Wojciech Jarka, co ciekawe - nauczyciel wf-u. Jedną sztukę już wystawił wspólnie z uczniami - "Męża i żonę" Aleksandry Fredry, teraz ponownie sięga po dzieło fredrowskie - "Nikt mnie nie zna".

Sztuka teatru "Drugie dno" (nazwa funkcjonuje od kilku dni) lekka i łatwa w odbiorze - zostanie wystawiona 19 marca o godz. 17.30 w sali kinowej ZCAS. Wstęp bezpłatny, zapraszamy! (Powtórka 9 kwietnia na Teatraliach)

Po sukcesie pierwszego spektaklu, z pewnością warto obejrzeć i kolejny!

 

"Nikt mnie nie zna" – jednoaktowa komedia Aleksandra Fredry, po raz pierwszy wystawiona w 1826 roku. Fabuła sztuki opiera się na motywie sprawdzenia wierności żony przez przebranego męża. Otoczenie akceptuje tę mistyfikację, a nawet utrudnia powrót do prawdziwego wcielenia bohaterowi, co potęguje komizm utworu.  

(jj)

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe