Radny musi przeprosić wicestarostę

  • 07.03.2016, 13:59 (aktualizacja 08.03.2016, 00:13)
  • Janusz Justyna
Radny musi przeprosić wicestarostę
Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Pile doszło do I rozprawy z powództwa wicestarosty Daniela Sztycha przeciwko radnemu powiatowemu, Wiesławowi Fidurskiemu

Do rozprawy doszło z powodu wpisu-pytania, jaki radny Fidurski zamieścił swego czasu na swojej stronie internetowej i na facebooku. Z jego treści mogło wynikać, że wicestarosta mógł być w przeszłości karany za pobicie kobiety, co, jak się potem okazało, nie było zgodne z prawdą.

Oto treść wpisu z 20 X 2015: „W związku z zapytaniami wyborców zwracam się z pytaniem, czy kolega partyjny starosty Ryszarda Goławskiego z PSL wicestarosta Daniel Sztych był w przeszłości karany sądownie za pobicie kobiety? Nawet jeśli skazanie uległo zatarciu?”.

Daniel Sztych poczuł się wpisem urażony i oddał sprawę do sądu, domagając się od W. Fidurskiego przeprosin i 50 tys. zł wpłaty na rzecz Fundacji Złotowianka i MLKS Sparta Złotów. 

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Pile doszło między stronami do ugody, przy czym W. Fidurski będzie musiał przeprosić wicestarostę na facebooku i na swojej stronie internetowej, zamieszczając uzgodnione przeprosiny. Przeprosiny zostaną zamieszczone po uprawomocnieniu się wyroku i będą musiały "wisieć" przez 15 dni w widocznym miejscu. Dodatkowo od W. Fidurskiego zasądzono 3600 zł, gdzie po 1800 zł otrzymają Fundacja Złotowianka i MLKS Sparta Złotów. 

Treść przeprosin: "Przepraszam za nieprecyzyjne sformułowanie pytania na facebooku i na mojej stronie internetowej, które mogłoby sugerować, że pan Daniel Sztych, wicestarosta złotowski, popełnił przestępstwo pobicia kobiety, co nie jest zgodne z prawdą".

Do ugody dążył sędzia Przemysław Okowicki, zwracając uwagę stronom, że ich zadaniem jako samorządowców nie jest spotykanie się w sądach. Daniela Sztycha reprezentowała mec. Dorota Suszek, Wiesława Fidurskiego mec. Janusz Kubiak.

Agnieszka Barabasz

Janusz Justyna

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.AS
.AS 08.03.2016, 20:11
Temat pana wice starosty czas zamknąć , gdyż kontynuowanie go w znacznym stopniu ubliżać godności prawdziwych mężczyzn.
abc
abc 08.03.2016, 17:54
Jak ja rozumiem "PP",wychodzi na to że wicestarosta,nie ma żony a konkubinę.To jeszcze bardziej,pogłębia wicestarostę o jego moralności.
PP.
PP. 08.03.2016, 14:44
Zdziwiony a gdzie ty przeczytałeś o jakiejś żonie , chyba że myślisz o swojej . Przecież ta hucpa że strony więc starosty nie dotyczyła kobiet w żadnym stanie cywilnym. To była typową nagonka tchórzy.
?!
?! 08.03.2016, 13:15
Ja jestem zdziwiony,nie słyszałem żeby wice-starosta miał żonę?!
Zwykły obywatel
Zwykły obywatel 08.03.2016, 13:09
Panie obiektywny. Jakieś taki hojrak babski jak Sztych to może zalejcie sądy karne , cywilne swoją bojaznią o słowa. Ludzi zwykłych załatwiajacych swoje sprawy jak i sąsiedzkie gdzie padają naprawde ostre słowa to już w urzędach traktuje się ich jak bydło , które wam weszło w szkodę. Kiedy macie im pomóc bo nie stać ich na sądy to wy radni i wasi mocodawcy burmistrzowie i starostowie , macie ich w głębokim poważaniu. Przecież nie staniecie w ich obronie , chociaż oni mają rację zarówno pod względem prawnym jak i moralnym. Wy jak czujecie że możecie się narazić bezdusznym włodarzom i ich urzędasom to się od nich odwracanie mówiąc "" oddaj pan pani sprawę do sądu , dobrze wiedząc że tam sami nie dadzą sobie rady bo w tych sprawach sądy działają na korzyść władz. Tak więc panie obiektywny g...o nas obchodzi gdzie kto ma odrobić lekcje a sprawy urażonego babo chłopa wogóle. Dobrze że nie żyje on wokół środowiska w którym w bezpośredniej wymianie zdań otrzymałby wązankę po której na miejscu narobił by w gacie. A gwarantuję po niej sąd jego sprawę cywilną orzekał by 10 lat. PARANOJA.
Cdu
Cdu 08.03.2016, 08:23
Czesc i chwala pomawiaczą i manipulantą
obiektywny
obiektywny 07.03.2016, 22:59
Lektura komentarzy wywołuje uśmiech na twarzy ludzi, którzy o prawie mają jednak pojęcie. Proponuję drodzy Państwo sprawdzić czym jest zadośćuczynienie i w jakiego typu sprawach jest orzekane - sprawach karnych czy cywilnych. To był proces cywilny, a szczerze powiem wynik procesu nie jest jakimś wielkim sukcesem dla Pana Starosty. Swoją drogą redaktor też musi odrobić lekcje i następnym razem wskazać jasno czy ktoś domagał się świadczenia na swoją rzecz czy też organizacji pożytku publicznego. Taka forma jest nieczytelna i niejasna.
Też kobieta
Też kobieta 07.03.2016, 22:05
Normalnemu człowiekowi jak obraża go urzędnik sądy odpisują bez wszczęcia procesu że z powodu niskiej szkodliwości czynu zabronionego sprawa nie trafi na wokande. Panie Sztych WSTYD !
Mężczyzna
Mężczyzna 07.03.2016, 21:50
Sądy w woj. Wielkopolskim tak orzekają jak im władze , które ich powołują pozwalają. A tak do czytelniczki to że pani poszła by do sądu , to można zrozumieć. Jednak to że facet ? i to jeszcze radny idzie na skargę z pobudek politycznych tego nie można inaczej zrozumieć jak wasalskie tchórzostwo. Gdyby z takim oskarżeniem do sądu poszedł zwykły człowiek wyrok brzmiał by jednoznacznie ,, z powodu braku znamion przestępstwa pozew przeciwko ........ zostaje oddalony a cała sprawa umorzona".
Czytelniczka
Czytelniczka 07.03.2016, 20:33
Nie wolno obrazac innych nawet jezeli to bylo pytanie, jezeli nie znamy prawdy nie ingierujmy w czyjes zycie prywatne, tez bym poszla do Sadu
joko
joko 07.03.2016, 16:53
Brawa dla Pana Sztycha.
?!
?! 07.03.2016, 15:37
Pytanie to zniesławienie?!.Cynizm i obłuda!
Paweł
Paweł 07.03.2016, 15:06
To nie było zniesławienie a tylko pytanie.Za pytanie nie ma kary.Kodeks karny,za pytanie nie przewiduje kary.A jeśli dostał pytanie,to by powinien odpowiedzieć a nie latać już do komunistycznego sądu jak tw.BOLEK"
pytam
pytam 07.03.2016, 14:51
To tylko świadczy,że ten komunistyczny sąd z PRL,nadal działa Pile.Pierwszy raz,coś takiego można spotkać,że za pytanie,zostaje się ukarany!!!TO BYŁ PROCES POLITYCZNY!!!Należy się od niego odwołać!!!
odpowiadam
odpowiadam 07.03.2016, 14:58
Czy jakby Ciebie ktoś znieważył, czyli napisał na Twój temat coś obraźliwego niezgodnego z prawdą i wygrałbyś proces o zniesławienie tez byś tak uważał? Niektórym naprawdę jad przesłania szare komórki!
Jaro
Jaro 07.03.2016, 15:05
Trzeba mieć te szare komórki

Pozostałe