Podróż sentymentalna

  • 28.07.2017, 18:42 (aktualizacja 28.07.2017, 18:48)
  • Janusz Justyna
Podróż sentymentalna
Wielu dawnych mieszkańców Złotowszczyzny z olbrzymim sentymentem powraca do miejsc, które kiedyś, w dzieciństwie, czy w dorosłym życiu, były im bardzo bliskie.

W tego rodzaju sentymentalną podróż wybrał się również Edmund Dix - mieszkaniec Hagen (Niemcy), pochodzący ze Śmiardowa Krajeńskiego. Podczas pobytu w Polsce, w towarzystwie mieszkańców tej miejscowości, w bieżącym tygodniu spotkał się on ze starostą Ryszard Goławski.

Niezwykle miło było nam usłyszeć, że pan Edmund, mimo upływu lat wciąż czując się związany ze swoją dawną, małą ojczyzną, okazuje jej finansowe wsparcie.

Starostwo Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
seph
seph 15.08.2017, 10:53
Polska dopiero zaczyna być niepodległym krajem
Niepodległość się ma albo nie ma.
Niepodległość się ma albo nie ma. 15.08.2017, 21:12
seph. Piszesz jakbyś nabijał się z mojego kraju, mojej ojczyzny. Popatrz na tych co kiedyś delikatnie mówiąc czmychnęli przed komunizmem do faszystowskiego kraju, który okupował Polskę, niwyobrażalnie ją niszcząc materialnie i fizycznie. Ślady ich okrutności pomimo obecnego ich zacierania nadal są widoczne. Jak widać na zdjęciu i z relacji oni zaraz po wyjeździe poczuli się wolni i niepodlegli choć w obcym kraju chć o niepodległość nie walczyli. Wiedz że my po latach udręki zarówno z zachodu jak i ze wschodu zawsze czuliśmy się wolni najpierw za sprawą marszałka J. Piłsudzkiego i po 1989r za sprawą nas 10-cio milionowego ruchu Solidarność. Tak więc jesteśmy w pełni Wolnym i Niepodległym krajem i nic w tej sprawie nie musimy zaczynać. Jedno co musimy robić to nieustannie z godnością o tym przypominać światu i takim osobom jak ty, którzy do niepodległości nadal czekają w kolejce której nie ma bo nie ma takiego pojęcia.
Złoto
Złoto 28.07.2017, 22:49
Kazdy niech sobie jeździ gdzie chce.niech mieszka gdzie chce.nie powinno być granic na swiecie.podobno w przyszłości ludzie bedą wszyscy mówic jednym językiem,myślę,że angielskim.
ja do tych ludzi nic nie mam.Nie ich wina,ze granice przesuwali,że były wojny.
Zapraszamy Niemców i innych do nas Do Złotowa.Mamy piękną Promenadę,jeziora,łabędzie i inne ptactwo wodne,dużo zieleni.jest gdzie spacerować i wypoczywaćNawet rowery są do wypożyczenia ,tanio przy jeziorze Miejskim,w ZagrodzieKrajenskiej.Noclegi też są.Restauracje też.Pamiątki tez można sobie kupić.Dlatego najlepiej przyjechać na urlop do Złotowa.zapraszamy.
Turysta
Turysta 15.08.2017, 21:15
No i jeszcze nie zapomnijcie zrobić sobie fotki z Niktośiem Pulitem.
Czarmano
Czarmano 03.08.2017, 17:22
Za 3 lata Polski nie będzie już w UE
Europejczyk w Wolnej Polsce
Europejczyk w Wolnej Polsce 15.08.2017, 21:13
Na szczęście od ciebie to nie zależy.
Ja wiem
Ja wiem 03.08.2017, 17:29
Polska będzie w czarnej d...
Złotowianka
Złotowianka 29.07.2017, 11:18
No tak nie ich wina że granice przesuwali więc skoro czuli i czują się Niemcami to tym bardziej niech nie kręcą historą jak im pasuje. Dlaczego nie są honorowani przez władze niemieckie co Merkel ich poświęcenia nie zauważa. Wstyd Panie Goławski, szukanie wsparcia wśród tych, którzy mają zakusy na opuszczoną Polsą ziemię jest nie fer wobec nas i naszych pokoleń. No cóż widać takie czasy że po służalczym okresie wobec wschodu teraz mamy czas fascynacji zachodnim tchurzostwem włącznie z donoszeniem na swój kraj. Panie Goławski Polska dla Polaków bo to dumny kraj.
Bez sentymentów
Bez sentymentów 28.07.2017, 19:54
Tak czuje się jak wielu kimś więcej. W latach sześdziesiątych i siedemdzesiątych wyjeżdzali do Rajchu dobrowolnie czując się Niemcami. Zresztą większość w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych też chcieli nimi być z wyboru, dlatego spod ziemi wyciągali papiery potwierdzające służbę w jednostkach Wermachtu czy też dokumenty potwierdzające podpisanie Volkslisty. U nich odruch tęsknoty za krajem czy też małą ojczyzną nie istnieje lecz jest to powszechny przejaw pokazania jacy to oni teraz są ważni. Te osoby wyjeżdzając na ogół nie tylko zapominali o kraju ale co gorsza o swoich rodzinach. Na naszym terenie wielu z tych co pozostali w kraju tego doświadczyło. Pan Goławski powinien wiedzieć że, gdyby nie zmiany ustrojowe dokonane przez tych co w kraju pozostali na dobre i złe to ci ludzie, którymi się dzisiaj ekscytuje nie wspomnieli by o swojej ojczyźnie a co dopiero o małej ojczyźnie. Panie Goławski może lepiej było by zauważyć ludzi, którzy zostali i wbrew komunistycznym rządom wywalczyli dla Pana i panu podobnym Wolną i Niepodległą Polskę włącznie z Małą Ojczyzna z której wielu poprostu uciekło.

Pozostałe