Wykład o Żołnierzach. Wyklętych

  • 03.03.2016, 11:19 (aktualizacja 03.03.2016, 13:01)
  • Janusz Justyna
Wykład o Żołnierzach. Wyklętych
Przy pełnej sali w Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie (było sporo ponad 100 osób), odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, który wygłosił wykład Żołnierze Wyklęci.

Leszek Żebrowski, znakomity historyk, specjalista od Narodowych Sił Zbrojnych, przez półtorej godziny mówił o tragicznej historii Żołnierzy Wyklętych, którzy życie i zdrowie poświęcali walce z zarazą komunizmu.

To była świetnie opowiedziana tragiczna historia. Ale zanim to nastąpiło przywitaliśmy naszego honorowego gościa - kpt. Mariana Hryniewieckiego, członka konspiracyjnego oddziału Reduta, Sybiraka, mieszkańca Złotowa. Trzykrotne gromkie "Cześć i chwała bohaterom" rozległo się na sali.

W sali cechu było bardzo dużo młodzieży, która była zainteresowana historią Żołnierzy Wyklętych (autobus gości z gimnazjum w Łobżenicy). Wykładowi towarzyszyła wystawa o antykomunistycznym podziemiu w północnej Wielkopolsce, przygotowana przez Piotra Tomasza. Wystawa ta wędrowała ostatnio przez miasta i wsie naszego powiatu. Zapoznawali się z nią licznie mieszkańcy odwiedzanych miejscowości. Wystawa powstała całkowicie ze społecznych środków.

Po spotkaniu można było uzyskać podpis Leszka Żebrowskiego pod jego książkami.

Tego samego dnia, wcześniej, Leszek Żebrowski gościł w Bibliotece Miejskiej w Jastrowiu. Spotkania odbyły się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Złotowie.

W. Fidurski

Janusz Justyna

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
w polityce
w polityce 20.05.2016, 18:39
Prezydent dr.Andrzej Duda,podpisał ustawę o zakazie propagowania komunizmu.Samorządy w ciągu roku będą musiały usunąć z przestrzeni publicznej,pozostałości minionej epoki,krwawego komunizmu!!!Najwięcej ulic bandytów komunistycznych są pod rządami prezydenta Piły z PO.Również pod rządami burmistrza PO z Jastrowia,jest nazwa ulicy Zdrajcy Polski,agenta sowieckiego NKWD Żymierskiego!!!
JANUSZ
JANUSZ 30.03.2016, 00:06
komuchy precz ze Złotowa!!!
janusz_justyna
tiki tiki 30.03.2016, 00:17
Nie wypędzaj pana F.
POdPIS
POdPIS 29.03.2016, 15:19
To żołnierz wylękły..
roman
roman 29.03.2016, 10:54
czy ten pan w okularach też jest żołnierzem wyklętym?
Generał bez wojska
Generał bez wojska 04.03.2016, 22:52
Zaproście Piotrowicza, niech nam tu wszystko wyjaśni. Wszystkie komuchy z miasta się zlecą.
antykomunista
antykomunista 04.03.2016, 22:26
Cześć i chwała bohaterom,Żołnierzom Wyklętym",przez zarazę komunistyczną!!!
.AS
.AS 04.03.2016, 20:39
Odpowiedź na pytanie dot. Kapitana Hryniewieckiego wyczerpująca i bezdyskusyjna. Zwrócony po wielu latach honor polskiego żołnierza nie należy deptać.
odpowiedź
odpowiedź 04.03.2016, 16:16
Ten co się tak pyta postkomunista,w jakiej formacji Pan Hryniewiecki dosłużył się kapitana,na pewno nie w formacji komunistycznej antypolskiej Ludowego komunistycznego Wojska Polskiego,która walczyła z podziemiem antykomunistycznym "Żołnierzy Wyklętych".Należało być na tym spotkaniu,a nie teraz głupa z siebie robić!!!
Nerwy w konserwy
Nerwy w konserwy 04.03.2016, 16:58
Odpowiedz, malowany ptaszku.
.AS
.AS 04.03.2016, 13:38
Fakty przytoczone przez Pawła jak i J 23 miały miejsce w powojennej Polsce i tych zdarzeń nie da się wymazać z pamięci Polaków.
Pytam się tylko
Pytam się tylko 04.03.2016, 13:47
W jakiej formacji pan Hryniewiecki dosłużył kapitana?
Paweł
Paweł 04.03.2016, 13:22
Do "Uwagi",dlaczego ty kłamiesz,jak Gazeta Wyborcza?.Chciałem tobie przypomnieć,bo masz krótką pamięć.Tak to komunistyczne LWP,strzelało i mordowało w czerwcu 1956 roku w Poznaniu,przeciw robotnikom.Tak w 1970 roku,bandyci z Ludowego Wojska Polskiego(podległego Moskwie),strzelali i mordowali Polskich stoczniowców!!!Tak również było,to komunistyczne Ludowe Wojsko Polskie,z bandytą Jaruzelskim wprowadziła stan wojenny przeciw narodowi Polskiemu mordowali Polskich patriotów.Ja się pytam,kto ciebie uczył historii?,może ten żyd Polakożerca Adam Michnik(Szechter),współpracownik SB!,a może TVN24?!
Uwaga
Uwaga 03.03.2016, 20:29
Uwaga J23 hamuj i licz się że słowami bo ja jak i wielu z nas , ktorzy w PRL- u do 1989r. służyło w Ludowym Wojsku Polskim nie mordowało ani nie pchało Polski w ramiona sowietów. I co wsadzisz nas do więzienia. Jak myślisz że Ci co ginęli a potem ich potomkowie , którzy służyli w LWP , mieli jakikolwiek wpływ na powojenną przynależność Polski . Powiem ci byli za Mali aby o tym decydować , trzeba umieć odróżnić wojsko od niechlubnych partii , organizacji czy morderców. Jeżeli jesteś słusznego wieku to napewno też służyłeś w LWP czyli według ciebie spadkobierczej zbrodniczej organizacji wojskowej , w związku z czym jako kontynuator wojskowej współpracy z sowieckim sojusznikiem przez poddanie się wcielenia do wrogiej armi powinieneś dzisiaj ponieść odpowiedzialność.
Rezerwa Wiosna
Rezerwa Wiosna 04.03.2016, 00:00
Jedni szli do wojska, drudzy do żółtego szpitala. Tam był J23
J23
J23 03.03.2016, 19:23
Chciałem sprostować,to to Ludowe Wojsko Polskie,było przeciw Polsce Niepodległej i wykonywali jako zdrajcy Polski sowiecki PKWN.Czyli następna okupacja Polski przez sowietów.Ta banda z tego komunistycznego Ludowego Wojska Polskiego,wstępowało świadomie do UB,NKWD,KBW,MO,ORMO,aby mordować Żołnierzy Niezłomnych oraz mordować całe rodziny nawet dzieci!!!Następcami tych zbrodniczych organizacji było PPR,PZPR,ZMS,ZMW,MO.ORMO,ZOMO i WSI!Dziś nawet,po 27 latach,te bolszewickie organizacje antypolskie i antykatolickie PO+PSL+SLD+Nowoczesna,wywodzące się jako "RESORTOWE DZIECI"nie czczą nawet pamięci pomordowanych,którzy nie mają grobów,przez ich spadkobierców.Oni wolą z okraść kieszeń polskich podatników i robienie igrzyska jak w PRL składając wieńce,na cmentarzach zbrodniarzy sowieckich.
Uwaga
Uwaga 03.03.2016, 17:32
Wszystko ładnie i pieknie , martwi tylko że odpowiedzialni za powojenne mordy i szykany rodzin Niezłomnych nie ponieśli żadnej kary a ci co uczyli fałszywej historii nie zostali pozbawieni przywilejów. I jeszcze jedno czy Wolną Polskę należy utożsamiać tylko z jedną ukrywaną przez lata wręcz zakazaną Waleczną Formacją. O tym należy pamiętać nie wolno pomijać milionów ofiar w tym żołnierzy walczących pod dowództwem Ludowego Wojska Polskiego , którzy nie mieli innej alternatywy i poświęcili życie w walce z hitlerowskim najeźdźcą. Pamiętajcie - Historia jest jak życie , należy się z niej rozliczyć ale nie da się jej cofnąć.
Historia
Historia 03.03.2016, 16:04
Bohaterzy II wojny zejdą w cień, teraz czas na bohaterów wojny w sumie polsko-polskiej!!! Jakież to właśnie polskie.
PT
PT 03.03.2016, 13:35
Może coś więcej o kpt. Hryniewieckim, ile ma lat, gdzie dosłużył kapitana? Jestem zwyczajnie ciekaw.
Obiektywny
Obiektywny 03.03.2016, 13:31
Żołnierze godni pamięci, ale bez generalizowania, że wszyscy byli wspaniali.
Rej
Rej 03.03.2016, 13:06
Ja jestem tylko z bulwersowany,że na tym spotkaniu,z historykiem Leszkiem Żebrowskim,nie było burmistrza Złotowa i Starosty powiatu Złotowskiego!!!To jest skandal i hańba dla "Żołnierzy Wyklętych",wyborcy powinni to zapamiętać!
Polak
Polak 03.03.2016, 12:20
Byłem na tym spotkaniu,historyka Leszka Żebrowskiego,który wygłosił wykład o Żołnierzach Wyklętych.Bardzo mi się to podobało,że bardzo dużo było młodzieży,a to jest bardzo dobry znak,dla Polski Niepodległej i patriotyzmu,którzy uczą się historii nie za kłamanej,która przez 27 lat,w tej bolszewickiej III RP milczała.

Pozostałe