Wykaz mieszkańców Złotowa poległych w wojnach światowych

  • 07.04.2017, 23:36 (aktualizacja 07.04.2017, 23:56)
  • Janusz Justyna
Wykaz mieszkańców Złotowa poległych w wojnach światowych
W piątek w sali sesyjnej złotowskiego ratusza miała miejsce promocja dwóch książek prof. Joachima Zdrenki, poświęconych mieszkańcom ziemi złotowskiej, którzy polegli na frontach I i II wojny światowej

To już drugie wydanie obu książek, tym razem poprawionych i uzupełnionych. Prof. Zdrenka wyszukał kolejne nazwiska żołnierzy, którzy walcząc w rozmaitych formacjach niemieckiej armii, ginęli w wielu miejscach Europy czy Azji. Praca naukowa profesora pozwoliła niejednej rodzinie na ustalenie miejsca śmierci i pochówku swoich krewniaków. Dane zamieszczone przy każdym poległym są dość dokładne i uniemożliwiają pomyłkę. Wykazy zapewne nie są pełne co podkreślał autor, ale i tak tytaniczna praca prof. Zdrenki zasługuje na najwyższe uznanie.

Prof. Zdrenka odpowiadał na pytania uczestników spotkania, mówiąc, że korcą go kolejne tematy, między innymi kompletny wykaz dawnych mieszkańców powiatu złotowskiego. Serdecznie podziękował za dotychczasową współpracę burmistrzowi Adamowi Pulitowi oraz Zofii Jelonkowej i Kamili Krzanik-Dworanowskiej, byłej i obecnej dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Książki: „Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli i zaginieni w I wojnie światowej 1914-1918” i „Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli i zaginieni w II wojnie światowej 1939-1945” są dostępne w siedzibie MZZ.

(jj)

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
seba
seba 08.04.2017, 17:20
a nie ma tego w necie?
mal
mal 08.04.2017, 10:29
kup książkę a dowiesz się,gdzie pochowani są twoi bliscy,którzy zginęli w wojnach.

Pozostałe