Środa, 21.08.2019

Kto wygrał?

  • 31.01.2017, 12:02 (aktualizacja 31.01.2017, 15:06)
  • Janusz Justyna
Kto wygrał?
W hali Złotowianka miał miejsce jedna z atrakcji ferii 2017- wyścigi modeli samochodów zdalnie sterowanych. Znamy już wyniki rywalizacji
W wyniku eliminacji do finału dotarło czterech zawodników, którzy rozegrali między sobą dwa wyścigi, które zadecydowały o końcowej kolejności.

Wygrał Bartek Bazylak, drugi był Gracjan Kolat, trzeci Mateusz Chmielewski, a czwarty Jakub Zamczyk.

Łącznie brało udział 18 zawodników.

 

RC AUTO ZAWODY 2017 polegają na ściganiu się modelami samochodów zdalnie sterowanych o napędzie elektrycznym. Do tego celu w Hali Złotowianka przygotowano na wykładzinie zabezpieczającej specjalny tor z bandami chroniącymi publiczność. Rywalizacja była 3-etapowa: trening - eliminacje - finały.

Podczas treningu zawodnicy zapoznali się z torem i modelami. Podczas treningów była możliwość zaliczenia sprawności na "licencję kierowcy wyścigowego".

W II etapie uczestnicy z "licencją" brali udział w eliminacjach. Do dalszej tury przechodzili zwycięzcy poszczególnych wyścigów na zasadach pucharowych.

III etap to finały, do których awansowało czterech zawodników.

Udział w imprezie był bezpłatny i nie wymagał wyjątkowej sprawności fizycznej. Pozwalał rozwijać zachowania sportowe. RC auto zawody sprzyjają podnoszeniu poziomu wiedzy na tematy techniczne jak akumulatory, silniki, urządzenia zdalnego sterowania, konstrukcji samochodu, wpływu parametrów technicznych na efekt jazdy.

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (29)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolo
kolo 31.01.2017, 12:07
Fajny pomysł, brawo dla organizatorów, szkoda że nie wiedziałem wcześniej

Pozostałe