Konkurs w muzeum

  • 24.11.2016, 10:52
  • Janusz Justyna
Konkurs w muzeum
Muzeum Ziemi Złotowskiej ogłasza Konkurs Plastyczny na „Lampion adwentowy z motywem złotowskim”

Poprzednie przeglądy twórczości i pomysłowości młodych mieszkańców regionu cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego wymagają reaktywacji. Do konkursu zapraszamy przedszkola, szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, a także indywidualnie (osoby, rodziny). Prace integrujące różne osoby mile widziane - technika i format są dowolne. Gotowe lampiony należy składać w siedzibie muzeum w terminie od 28 listopada 2016 do 2 grudnia 2016.

Lampion jest symbolem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zaakcentowany w temacie konkursu motyw złotowski powinien zachęcić do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze, historii i naturze regionu. Dostrzeganie piękna otoczenia, zaprezentowanie własnych spostrzeżeń, uwrażliwienie na duchowe aspekty życia wpłyną na kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego.

Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej niejednokrotnie udowodnili, że stać ich na kultywowanie zwyczajów. Najciekawsze lampiony zostaną wyeksponowane na wystawie świątecznej w muzeum (otwarcie 6 grudnia), a ich autorów nagrodzimy stosownie do hojności sponsorów. Wsparcie potwierdzili: ZCAS, LGD Krajna Złotowska, Nadleśnictwo Złotów, Sklep Piotr i Paweł w Złotowie, Firma Komputerowa BAJTEK, Hurtownia Papiernicza KAMA i inni. Impreza jest objęta patronatem honorowym Burmistrza Miasta Złotowa.

Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.muzeum-zlotow.pl i wydarzeniu na www.facebook.com/muzeumzlotow/

Janusz Justyna

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do ponizej
do ponizej 17.12.2016, 22:24
To jak napisalem to moja sprawa. Nie pracujesz w muzeum to sie nie wypowiadaj na ten temat.
do TO JA
do TO JA 11.12.2016, 11:27
Naucz się pisać zdaniami. A muzeum ma inne zadania "dla miasta" niż ciągłe warsztaty i konkursy plastyczne. To powinno być ewentualnie dodatkową atrakcją dla dzieci - chociaż i tak w mieście takich zajęć jest mnóstwo wszędzie.
Z dziada pradziada
Z dziada pradziada 18.12.2016, 08:24
A kiedy ostatni raz byłaś (łeś) w muzeum? Każda forma przyciągniecia do niego ludzi jest dobra. Nawet konkurs plastyczny! Może "przy okazji" coś zobaczy, czegoś się dowie o historii miasta. Nie bardzo rozumiem malkontentów.
TO JA
TO JA 10.12.2016, 22:08
ALE BREDZICIE - CI NAJMADRZEJSI MOZE COS ZROBICIE CIEKAWEGO DLA MIASTA - NAPISAC TO KAZDY POTRAFI A ZROBIC I TU SIE KLANIA PYTANIE .
do Admin
do Admin 01.12.2016, 21:36
Ten konkurs na lampion z pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w "Historii Regionu" - gratuluję przyporządkowania tego ogłoszenia do kategorii HISTORIA!
ja
ja 25.11.2016, 13:43
Teraz muzeum to jedno kółko plastyczne. Komuś się chyba pomyliło.
klient
klient 25.11.2016, 13:41
Wśród sponsorów jest sklep Piotr i Paweł w Złotowie. Czy to nie w tym sklepie jeszcze niedawno siedziała na kasie obecna dyrekcja? Nie ma jak pomoc znajomych!
77
77 24.11.2016, 20:01
"Akcje" organizowane przez muzeum są dość przypadkowe i z pewnością nie wynikają z jakiegoś konkretnego planu działania bazującego na zadaniach muzeum. To jest takie "Zróbmy coś, żeby było o tym słychać".
mojar
mojar 24.11.2016, 21:56
Dokładnie tak jak 77 pisze.
anty
anty 24.11.2016, 18:15
Muzeum w Złotowie ma inny zakres harmonogramu a nie nowe lampiony.Szkoły na lekcjach religii niech sobie robią lampiony.
Od kiedy na Lampionie motyw złotowski na zachecać do samodzielnego szukania historii itd. To własnie Muzeum jest od tego aby mieszkańcom przybliżyć ten temat.
W zasobach Muzeum powinny być stare,nawet bardzo stare rózne starocie itd.
erka
erka 21.12.2016, 19:08
Mnie się wydaje,że konkurs na lampion adwentowy powinna ogłosić parafia a nie Muzeum. Muzeum jest instytucją samorządową (o ile nie państwową) a samorządy są , póki co świeckie ! Wkurza to takie wchodzenie cichaczem we wszystkie dziedziny życia. Czy Miasto nie może coś samo z siebie zaproponować bez podpierania się religią, kościołem?
Bye
Bye 24.11.2016, 21:15
Mam wrażenie, że nigdy nie byłeś w złotowskim muzeum. Ale to może i dobrze
anty
anty 24.11.2016, 21:53
Bye(baj-Dowidzenia )to sobie sama powiedz bo długo tu miejsca nie zagrzejesz.
kustosz do Muzeum z prawdziwego zdarzenia jest pilnie potrzebny.

Pozostałe