Wykład profesora

  • 20.10.2016, 21:51 (aktualizacja 20.10.2016, 22:49)
  • Janusz Justyna
Wykład profesora
W sali ZCASu miał miejsce dzisiaj wykład profesora Andrzeja Kokowskiego, archeologa, złotowianina z urodzenia, związanego zawodowo z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Wykład przygotował Uniwersytet III Wieku razem z Biblioteką Pedagogiczną. Tematem wykładu była postać Roberta Liebiga, przedwojennego, niemieckiego archeologa, który pracując w Pile, odkrył starożytne Jastrowie. Prowadził także wykopaliska na ówczesnego terenie powiatu złotowskiego.

Prof. Kokowski barwnie opowiedział losy Liebiga, który choć był amatorem, potrafił dokonywać niezwykłych odkryć, był inicjatorem powstania muzeum w Pile (Schneidemuehl).

Profesorowi za wykład podziękował Bolesław Piotrów, podziękowania i kwiaty powędrowały także na ręce mamy pana Andrzeja - pani Krystyny, która wciąż współpracuje z synem m.in. przy tłumaczeniach.

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe