Rok szkolny rozpoczęty

  • 01.09.2022, 23:33
  • Janusz Justyna
Rok szkolny rozpoczęty
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie rozpoczęto rok szkolny 2022/2023

 

W uroczystym apelu uczestniczył starosta złotowski Ryszard Goławski, prezes Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu Andrzej Fromberg, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji Remigiusz Renn, a także ks. proboszcz Jacek Salwa.

Młodzież szkolną oraz grono pedagogiczne przywitał dyrektor placówki Grzegorz Kolera.

W swoim wystąpieniu starosta złotowski przedstawił wielomilionowe inwestycje, jakie powiat złotowski realizuje oraz planuje zrealizować na obiektach szkolnych CKZiU przy ul. 8 Marca w Złotowie. Liczne inwestycje prowadzone są także w pozostałych obiektach oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatu złotowskiego.

Prezes Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu Andrzej Fronberg zauważył, że powiat złotowski cieszy się bardzo dobrą opinią w Wielkopolsce, a jego kierownictwo znane jest z wyjątkowej dbałości o oświatę. Jak powiedział - "powiat złotowski powinien służyć za wzór dla wielkopolskich powiatów".

W tym roku szkolnym w Centrum naukę rozpoczęło 359 uczniów (dane na 1 września br.). Jest to o 95 uczniów więcej w stosunku do roku ubiegłego.

(ab)

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 02.09.2022, 12:27
Dbałość o oświatę ale pod jakim kątem ? Zbyt ogólne pojęcie.

Pozostałe