Pożegnanie Pana Horsta

  • 01.09.2022, 22:42 (aktualizacja 02.09.2022, 01:54)
  • Janusz Justyna
Pożegnanie Pana Horsta Pan Horst Wrobel darzył Złotów wielką sympatią, nawiązując bliskie kontakty ze starostwem i właścicielem młyna w Dzierzążenku, Dariuszem Albinem.
Do naszej redakcji napłynęła smutna wiadomość o śmierci pana Horsta Wrobla, założyciela muzeum młynów w Gifhorn

Gifhorn to powiat - partner powiatu złotowskiego. Stolica tamtejszego powiatu utrzymuje ponadto bliskie kontakty ze stolicą naszego powiatu, Złotowem. Wielką atrakcją tego miasta w Niemczech jest Muzeum Młynów, które kilkadziesiąt lat temu założył pan Horst Wrobel. Muzeum jest imponujące, 16 naturalnej wielkości młynów robi na zwiedzających potężne wrażenie. Większość delegacji ze Złotowa, które odwiedzały Gifhorn, zwiedzała młyńskie muzeum, spotykając się z niezwykłą gościnnością właściciela, pana Horsta, świetnie mówiącego po polsku. Upłynęły lata i p. Wrobel odsprzedał muzeum władzom miasta Gifhorn, ciesząc się wreszcie zasłużonym odpoczynkiem, mając już mocno ponad 80 lat! Niestety, dzisiaj napłynęła z Gifhorn smutna informacja o śmierci pana Horsta, w wieku 87 lat.

Rodzinie i znajomym pana Horsta Wrobla składamy głębokie wyrazy współczucia.

iej

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe