Sukces złotowskiego strażaka

• 31.08.2022, 23:14
  • Janusz Justyna
27 sierpnia br. w miejscowości Feltre odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.

Na starcie stanęła 7- osobowa reprezentacja polskich strażaków a wśród nich funkcjonariusz z KP PSP w Złotowie st. kpt. Piotr Manikowski. Dystans 10 km został poprowadzony ulicami Feltre u podnóża Dolomitów. Funkcjonariusze rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe oraz w klasyfikacji drużynowej. Na linii startu stanęło 95. biegaczy. Trasę biegu tworzyły dwie pętle po 5 km każda, z kilkoma podbiegami. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył reprezentant Polski Damian Noga z KP PSP Staszów. st.kpt. Piotr Manikowski zajął 9. miejsce open, a w kat M40 pierwsze miejsce. Polscy strażacy również triumfowali w klasyfikacji drużynowej, zdobyli Puchar Europy.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Manikowski

Zdjęcia: st. kpt. Piotr Manikowski, KP PSP Złotów