Zagroda pełna rowerów

  • 12.08.2022, 23:09 (aktualizacja 12.08.2022, 23:17)
  • Janusz Justyna
Zagroda pełna rowerów Atrakcją wernisażu był zabytkowy bicykl Pawła Kowalczyka ze Złotowa, którego właściciel osobiście dosiadł!
W czwartek w Zagrodzie Krajeńskiej otwarto nową wystawę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Złotowskiej pod tytułem „Odjazdowa kolekcja rowerowa Dariusza Górznego”

Wystawę otworzyła dyrektor muzeum, Kamila Krzanik-Dworanowska, oddając głos Dariuszowi Górznemu, który opowiedział w szczegółach o każdym z eksponatów. Nie sposób było nie zauważyć, co wynikało z wypowiedzi pana Dariusza, iż te pradawne rowery były i niejednokrotnie wciąż są dużo wyższej jakości i trwałości niż rowery obecnie produkowane.

Na wystawę składa się kilkanaście rowerów wyprodukowanych w okresie międzywojennym. Niektóre rowery mają drewniane koła! Wystawa obejmuje ponadto efektowne lampy, dzwonki, tablice rejestracyjne, części do rowerów, wojskowe, amortyzowane siodełka ba trzech sprężynach. Tu warto wspomnieć, iż część eksponatów pochodzi ze zbiorów panów: Tadeusza Stecyka, Tadeusza Grzesiaka i Krzysztofa Adamcewicza. Anturaż wystawy stanowią fotografie rowerzystów sprzed lat z zasobów Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Zapraszamy do Zagrody Krajeńskiej, by na własne oczy obejrzeć rowerowe królestwo!

iej

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe