Odbyła się sesja Rady Powiatu Złotowskiego

  • 09.08.2022, 14:09
  • Agnieszka Barabasz
Odbyła się sesja Rady Powiatu Złotowskiego
Podczas dzisiejszego, zdalnego posiedzenia radni dyskutowali m.in. nad podjęciem uchwały w sprawie wprowadzenia zmian do uchwały w sprawie powołania Rady Społecznej przy Szpitalu Powiatowym w Złotowie.

 

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński pismem przekazanym 25 maja br. złożył wniosek o odwołanie dotychczasowego przedstawiciela wojewody wielkopolskiego w Radzie Społecznej działającej przy Szpitalu Powiatowym w Złotowie. Do pełnienia tej funkcji wojewoda wyznaczył Karola Godlewskiego. Tym samym z pełnionej od prawie 7 lat funkcji w Radzie Społecznej Szpitala miał zostać odwołany radny Rady i członek Zarządu Powiatu Złotowskiego, Wiesław Fidurski.

28 czerwca br. odbyła się sesja Rady Powiatu Złotowskiego, podczas której poddano pod głosowanie projekt uchwały, która miała wykluczyć z Rady Społecznej radnego Fidurskiego, a powołać jednocześnie w jego miejsce Karola Godlewskiego. Głosami 12 radnych przeciw, rada projekt uchwały odrzuciła. Radni wyrazili swoje poparcie dla działań i pracy radnego Wiesława Fidurskiego na rzecz złotowskiego szpitala, nie widząc jednocześnie sensu zmiany w składzie Rady Społecznej Szpitala.

Jednakże wojewoda wielkopolski zwrócił się z kolejnym pismem do starosty złotowskiego, w którym to ponownie zobligował radę powiatu do podjęcia stosownej uchwały i tym samym do zmiany składu Rady Społecznej Szpitala. Wojewoda uzasadnił, że to on, jako podmiot delegujący, ma prawo do wskazywania swojego przedstawiciela w Radzie, natomiast Rada Powiatu Złotowskiego nie jest uprawniona do weryfikacji kandydatury osoby wskazanej przez wojewodę.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Złotowskiego radni większością głosów (9 za, 4 przeciw i 3 głosy wstrzymujące) zadecydowali o wprowadzeniu zmian w składzie Rady Społecznej. Miejsce radnego Wiesława Fidurskiego zajmie Karol Godlewski.

Starosta złotowski Ryszard Goławski powiedział: - Taka jest decyzja wojewody. Ja jako starosta i jako były przewodniczący Rady Społecznej Szpitala bardzo wysoko oceniam działalność radnego Wiesława Fidurskiego na rzecz złotowskiego szpitala. Bardzo panu dziękuję za wieloletnią pracę. – powiedział starosta. Do słów podziękowań dołączył się także przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka.

Radny Wiesław Fidurski stwierdził, że wojewoda ma prawo wyznaczać swojego przedstawiciela, a on sam nie zamierza być źródłem żadnego konfliktu. – Moja osoba nie może stać się źródłem żadnego konfliktu pomiędzy radą powiatu, a wojewodą. Najważniejszy jest szpital, jego rozwój, jego funkcjonowanie. Dziękuję kolegom z rady za wsparcie, jakiego udzielono mi podczas ostatniego posiedzenia. Byłem członkiem Rady Społecznej Szpitala prawie 7 lat i uważam, że swoje obowiązki pełniłem bardzo dobrze. Dodam, że to członkowie Rady Społecznej chcieli, aby moja osoba zasilała skład Rady przez kolejne lata. Teraz jednak przychylam się do decyzji wojewody, aby zakończyć ten spór – powiedział radny Wiesław Fidurski.

(ab)

Agnieszka Barabasz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mandat dla Brewki proszę
mandat dla Brewki proszę 10.08.2022, 22:24
Godło Polskie musi wisieć na ścianie jako jedyne p.J.Brewka !!!
wstyd panie Brewka,że pan ignoruje przepisy prawa w Polsce.
to nowum
to nowum 09.08.2022, 20:49
Rady Społeczne przy Szpitalu to raz a dwa to,że na podstawie Ustawy z 8 sierpnia 2022r. Warsztaty Terapii Zajęciowej będą przekształcone w Spółdzielnie Socjalne,które na tym skorzystają...

Pozostałe