Kierował pojazdem na dożywotnim zakazie

  • 28.07.2022, 12:02
  • red
Kierował pojazdem na dożywotnim zakazie
Kierował w stanie nietrzeźwości i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 40 letni mieszkaniec gminy Złotów, zatrzymany został do kontroli drogowej, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za stwarzanie realnego zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Wczoraj, na wniosek Policji i Prokuratora, decyzją Sądu w Złotowie, tymczasowo aresztowany został 40 letni mieszkaniec gm. Złotów, który nie stosował się do postanowień Sądu i po raz kolejny kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna na przełomie czerwca i lipca br., był kilkukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej. Za każdym razem przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazywało w jego organizmie alkohol. O jednym z zatrzymań, pisaliśmy na początku lipca » Link «

Do kolejnego zatrzymania doszło w miniony wtorek. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego tuż przed godziną 7 rano zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, za kierownicą którego siedział znany policjantom 40-latek zatrzymywany wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Kolejnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego zakazu. 40-latek tłumaczył policjantom, że musi pracować i dojeżdżać do pracy. Ponadto okazało się, że od 2018 r. posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Z uwagi na to, że był wielokrotnie zatrzymywany jako nietrzeźwy kierujący, nie stosował się do orzeczonych wcześniej środków karnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki wraz z Prokuratorem wystąpili z wnioskiem do Sądu o tymczasowe aresztowanie nieodpowiedzialnego kierowcy.

40-latek swym zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, wobec czego Sędzia przychylił się do złożonego wniosku i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Damian Pachuc

red

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe