Śpiewano o Złotowie!

  • 22.07.2022, 23:12 (aktualizacja 22.07.2022, 23:54)
  • Iej
Śpiewano o Złotowie!
Bo "Gdy kompozytor spotyka poetę" - powstaje świetny produkt wokalno-muzyczny!

Dzisiaj w muszli koncertowej w Parku Miejskim w Złotowie Muzeum Ziemi Złotowskiej przygotowało koncert, który był efektem współpracy niezwykłego kwartetu. Wydarzenie pod tytułem "Gdy kompozytor spotyka poetę" stworzyli: kompozytor Wojciech Głuch, poeta Włodzimierz Pankiewicz oraz dwoje młodych wokalistów - Emilia Usyk i Janusz Chodała. - Swego czasu małżonka p. Wojciecha zainteresowała się moim tomikiem wierszy polecając go mężowi - opowiada Wł. Pankiewicz - wkrótce spotkaliśmy się, i tak zrodziła się idea powstania czegoś w rodzaju musicalu. Myślę, że z dobrym skutkiem!

Koncert podobał się publiczności, można powiedzieć, że artystyczny kwartet wywiązał się ze swego zadania znakomicie. Powstało ok. 10 piosenek, szybko wpadających w ucho, wręcz przebojowych.

To artystyczne wydarzenie było uświetnieniem 65. rocznicy odsłonięcia pomniku Piasta Kołodzieja w Złotowie. Muzeum Ziemi Złotowskiej przypomniało wydarzenia z 22 lipca 1957, m.in. poprzez nagranie radiowe z tamtych czasów. Pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów, w tym burmistrz Złotowa Adam Pulit, delegacja władz powiatu z  wicestarostą Małgorzata Sameć, przewodniczący Rady Miejskiej Złotowa Jakub Pieniążkowski, dyr. ZSE Marek Skórcz, prezes SM Piast Wojciech Buczek, delegacja LGD Krajna Złotowska, Wojciech Głuch i dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska. Wśród osób obecnych podczas uroczystości pojawili się złotowianie - naoczni świadkowie powstawania i odsłaniania pomnika w 1957 roku!

Symbolicznie złożono także kwiaty na pomniku ks. Bolesława Domańskiego.

Obchody rocznicy i koncert odbywały się pod patronatem burmistrza Złotowa, starosty złotowskiego, ze wsparciem Szkoły Muzycznej I st., Złotowskiego Domu Kultury i SM Piast, z organizacją wydarzenia ze strony Muzeum Ziemi Złotowskiej.

iej

Iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zocha
Zocha 25.07.2022, 11:16
Ta Muszla jest niedokończona.Jest za mała,za szara z brakiem zaplecza do przebierania sie Artystów.Stawianie namiotu NIE.
Niech Dom Kultury nie urządza imprez w piątki !!!
Jeśli weekendy chcesz mieć wolne zatrudnij się do sprzątania.
poprawności proszę
poprawności proszę 23.07.2022, 11:15
Prosimy nie używać skrótów dyr. st.
Informacje te czytają nie tylko mieszkańcy Złotowa lecz 50 tysięcy osób z powiatu złotowskiego i nie tylko bo z Niemiec ,US,tam wszędzie gdzie mieszkają Polacy,rozsiani po całym świecie.
Ze skrótów PKP,CPN także się śmieją ,które już nie istnieją.
Internet jest dla wszystkich,nawet obcokrajowców.

Pozostałe