Letni Camp Artystyczny

  • 21.07.2022, 00:34
  • Janusz Justyna
Letni Camp Artystyczny
Do wyjazdu przygotowywali się już od lutego - najpierw mentalnie, bo wtedy pojawił się pomysł organizacji wakacyjnych warsztatów wyjazdowych. Następnie cała logistyka i rozplanowanie zajęć - burza mózgów co do wyboru miejsca… Morze, góry, wielkie miasto? Ostatecznie padło na Warszawę - dla większości to pierwsza wizyta w stolicy! Jeszcze tylko wytrwać do końca roku szkolnego, później kilka dni odpoczynku i… jedziemy!

4 lipca 15-osobowa grupa młodych wokalistów ze Złotowa i okolic wyruszyła wraz z opiekunami do Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD “Helenów” w Warszawie na Letni Camp Artystyczny w ramach projektu “Artystyczne Ognisko 2022”. Działanie miało na celu rozwinięcie umiejętności wokalnych uczestników oraz zachęcenie ich do tworzenia własnych utworów.

Pierwszy dzień zajęciowy skupiał się wokół emisji głosu - wokaliści utrwalali prawidłowy oddech, uczyli się trybów wokalnych oraz ich świadomego wykorzystywania w piosenkach, a także poruszyli kwestię śpiewu intuitywnego i improwizacji wielogłosowej. Wszystko to i wiele więcej zapewnił trener wokalny Kuba Kosiński, który na co dzień prowadzi pracownię śpiewu Uwolnij Swój Głos.

Kolejny dzień dotyczył ciała i ducha. Tu z pomocą przyszła Magdalena Ogieniewska-Małecka, która podczas warsztatów zadbała o to, by każdy uczestnik wsłuchał się w siebie i poczuł każdy centymetr własnego ciała. Pojawiły się także elementy tańca oraz… masażu :)

Dzień trzeci okazał się solidnym wysiłkiem dla mózgu! Zaraz po śniadaniu przywitaliśmy Kasię Popowską, która wprowadziła dziewczęta w tajniki songwritingu, czyli tworzenia piosenek. Artystka z wielkim zaangażowaniem dzieliła się swoimi doświadczeniami, przekazując najistotniejsze tajniki. Uczestniczki Campu podzieliły się na mniejsze grupy a prowadząca nadzorowała proces pisania tekstów i komponowania melodii, służąc pomocą i radą. A po zajęciach oczywiście… sesja zdjęciowa z Kasią Popowską i autografy :)

Jeszcze tego samego wieczora poczuliśmy twórczy klimat i na bazie 4 akordów, nagranych przez Kasię podczas zajęć, udało nam się wspólnymi siłami skomponować piosenkę oraz napisać tekst. Piosenka nosi tytuł “To my” i opowiada o ludziach, o ich marzeniach - tych najprostszych i tych bardziej skomplikowanych, oraz o tym, że gdy jesteśmy razem, to nie ma rzeczy niemożliwych.

Po trudach trzydniowych warsztatów nadszedł czas na wyczekiwany podbój najważniejszych miejsc Warszawy oraz… przejazd każdym możliwym środkiem transportu miejskiego :) Pierwszym przystankiem był Nowy Świat, skąd udaliśmy się na długi spacer aż do Pomnika Syreny na Rynku. Następnie wjechaliśmy na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki, poszaleliśmy na zakupach w Złotych Tarasach, a ostatnim punktem dnia był legendarny musical “Metro” w Studio Buffo. Spektakl przypadł do gustu zarówno młodszym jak i starszym uczestnikom Campu - pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

W piątek mimo deszczowej pogody udało nam się zorganizować koncert na powietrzu, w czasie którego uczestniczki Campu zaprezentowały się w swoich ulubionych piosenkach.

Piątkowy wieczór spędziliśmy zaś w studiu nagrań, gdzie zarejestrowaliśmy piosenkę “To my”. Już niedługo będzie ona dostępna na kanale YouTube Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie.

Po pięciu dniach intensywnych zajęć i wielogodzinnych rozmów, przyszedł czas na powrót do domu - stęsknieni i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Złotowa. Letni Camp Artystyczny dobiegł końca, ale wspomnienia pozostaną z nami wiele lat.

Projekt został dofinansowany ze środków Zarządu Powiatu Złotowskiego - realizatorem działania było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Złotowie, TPD Oddział Miejski w Złotowie oraz Centrum Sztuki Wokalnej Sound On.

W projekcie udział wzięły: Jagoda Dąbrowska, Maja Duda, Maja Frankowska, Amelia Karbowiak, Zuzanna Koska, Zofia Leszczyńska, Marta Miszka, Karolina Pikulik, Magdalena Płaczek, Aleksandra Przybyła, Zuzanna Rzechtalska, Paulina Scecewicz, Laura Walas, Zuzanna Wiśniewska, Julia Zając i Antonina Zych.

Opiekunowie i koordynatorzy: Alicja Andrzejewska, Weronika Chałubek, Marcin Klimek i Stanisław Ogorzałek.

Zapraszamy na koncert podsumowujący Letni Camp Artystyczny

5 sierpnia, godz. 17:00

Muszla Koncertowa w Parku Miejskim w Złotowie

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe