Mali przyjaciele z Ukrainy w Krajence

  • 13.07.2022, 08:45 (aktualizacja 13.07.2022, 09:02)
  • Agnieszka Barabasz
Mali przyjaciele z Ukrainy w Krajence
W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Krajence przebywa 50. osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z powiatu jampolskiego na Ukrainie. To nie pierwsza wizyta małych przyjaciół zza wschodniej granicy na terenie powiatu złotowskiego.

Coroczny przyjazd dzieci na letni wypoczynek możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu samorządu powiatu złotowskiego oraz licznych darczyńców. – Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć ukraińskie rodziny i ukraińskie dzieci. W tym roku, z wiadomych względów, letni wypoczynek nabrał szczególnego znaczenia. Staramy się, jak tylko możemy, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o tym, co dzieje się obecnie w ich kraju. Od lat naszym partnerem jest powiat jampolski. Mamy tam przyjaciół i jest nam bardzo miło, że możemy ich wspierać w tym trudnym dla nich czasie – mówi starosta złotowski Ryszard Goławski.

    W pierwszych dniach młodzież miała okazję zwiedzić poznańskie ZOO i termy na Malcie. Korzystając z dobrej pogody skorzystano również z uroków plaży miejskiej w Jastrowiu. Bardzo dużo radości w pierwszych dniach wizyty sprawiła ukraińskiej młodzieży integracja ze stroną polską.

    Przed organizatorami i gośćmi jeszcze wiele ciekawych inicjatyw. A wszystko po to, aby gościom z Ukrainy udało się sprawić odrobine radości i na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.

    Grupa pozostanie w krajeńskim MOS-ie przez trzy tygodnie. Po tym czasie do Krajenki przyjedzie druga grupa ukraińskiej młodzieży.

(amb)

 

Agnieszka Barabasz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe