Okradli altankę

  • 08.07.2022, 11:05 (aktualizacja 08.07.2022, 11:15)
  • contact contact
Okradli altankę Stock Photo
Dwóch mieszkańców Okonka, włamało się do altany ogrodowej. Ukradli drobne przedmioty oraz markowy bezprzewodowy głośnik. Zatrzymani zostali kilka dni po włamaniu. Jeden z nich w mieszkaniu ukrył skradziony głośnik. Przyznali się do zarzucanych im czynów, teraz odpowiedzą przed Sądem.

W ostatnich dniach czerwca tego roku na terenie ogródków działkowych w Okonku, doszło do włamania do jednej z altan. Właścicielka posesji stwierdziła, że złodziej ukradł z wnętrza domku działkowego, drobne przedmioty oraz markowy, bezprzewodowy głośnik o wartości ponad 1000 zł.

Okoneccy mundurowi, którzy w dzień zgłoszenia skierowani zostali na miejsce włamania, ustalili że sprawców było dwóch. Do wnętrza pomieszczenia dostali się wypchając okno. Zabezpieczone zostały wszelkie ślady, które mogły pomóc w identyfikacji sprawców włamania.

Niespełna tydzień po zgłoszeniu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Okonka w wieku 22 i 28 lat, którzy mogli mieć związek z włamaniem i kradzieżą. Mundurowi odzyskali skradziony głośnik. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił przedstawić zarzut kradzieży z włamaniem.

Mężczyźni odpowiedzą przed Sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Damian Pachuc

 
contact contact

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe