Nowy wóz dla OSP Jastrowie!

  • 06.07.2022, 00:22
  • Janusz Justyna
Nowy wóz dla OSP Jastrowie!
Sobotni wieczór 2 lipca należał do wyjątkowo szczęśliwych dni dla druhów OSP Jastrowie oraz mieszkańców naszej gminy. Wszystko za sprawą powitania w szeregach OSP nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego GBA Scania.

Uroczystość odbyła się przy remizie OSP Jastrowie na ulicy Jagiellońskiej, gdzie na przybyłych gości i mieszkańców czekał poczęstunek zorganizowany przez OSP. Podczas uroczystego powitania wozu obecni byli Marta Kubiak - Poseł na Sejm RP, Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP, Edmund Kabattek- Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Złotowie, Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk, Dominik Kołodziejczak prezes OSP Jastrowie, Oskar Dąbrowski komendant Miejsko – gminny OSP, Piotr Kozłowski - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego oraz strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek, przyjaciele OSP i mieszkańcy gminy.

Środki na zakup nowego wozu pochodziły z:

- dotacji z budżetu państwa (Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego) w wysokości 400 tys. zł,

- budżetu gminy w wysokości 530 tys. zł

oraz ze środków własnych OSP blisko 190 tys. zł.

Wartość tego nowego wozu to blisko milion dwieście tysięcy złotych.

Naszym dzielnym druhom gratulujemy nowego nabytku i dziękujemy za codzienną gotowość, by nieść pomoc potrzebującym. Dzięki Wam mieszkańcy naszej gminy czują się bezpiecznie. 

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

 

UGiM Jastrowie Małgorzata Krause

więcej foto

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe