Borówno bez kąpieliska!?

  • 30.06.2022, 14:48 (aktualizacja 30.06.2022, 22:58)
  • Agnieszka Barabasz
Borówno bez kąpieliska!?
Odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, której przewodniczy Starosta Powiatu Złotowskiego. Podczas spotkania poruszono sprawy związane z bezpieczeństwem na akwenach wodnych na terenie powiatu złotowskiego.

Bezpieczeństwo na wodach oraz przygotowanie do sezonu letniego omówił przedstawiciel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Złotowie. Zgodnie z informacją do sezonu letniego na terenie powiatu złotowskiego zgłoszono 4 kąpieliska: miejskie nad Jeziorem Bąk w Okonku, kąpielisko w Jastrowiu oraz dwa kąpieliska miejskie w Złotowie: przy ul. Jeziornej i przy ul. Wioślarskiej. W stosunku do roku ubiegłego, w tym sezonie na terenie powiatu złotowskiego będzie funkcjonowało o jedno kąpielisko mniej. Do sezonu bowiem nie zgłoszono Jeziora Borówno w Kujankach. Przyczyną braku organizacji kąpieliska w tej miejscowości było niedopełnienie formalności związanych ze złożeniem przez organizatora wniosku o umieszczenie w wykazie kąpielisk wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Dodać należy, że o tym, czy w kolejnych tygodniach dane kąpielisko będzie mogło być nadal użytkowane, będą decydować wyniki badań wody. Badania zaplanowano na: 4 lipca oraz 8 sierpnia.

Zwrócono także uwagę na występowanie „dzikich kąpielisk”, których na terenie powiatu złotowskiego, ze względu na dużą ilość jezior, nie brakuje. W tej sprawie zwrócono się do wójtów i burmistrzów. Komendant Powiatowy KPP w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk zwrócił uwagę na fakt, iż do tej pory policja nie miała wielu możliwości kontrolowania zachowań na akwenach wodnych, dopuszczonych do letniego wypoczynku (kąpielisko). Sytuacja jednak ma ulec zmianie. Jak wyjaśnił będą prowadzone patrole wspólnie z pracownikami WOPR, które pozwolą na monitoring tego, co dzieje się na jeziorach powiatu złotowskiego.

(ab)

Agnieszka Barabasz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 30.06.2022, 20:26
To nie można się bedzie wykąpać w Zamzie? Ani w Śmiardowskim czy Sławianowskim? Bo mnie policja zamknie?!
Wandzia
Wandzia 30.06.2022, 20:20
Każdy korzysta z kąpieliska na swoja własną odpowiedzialność, nie każdemu odpowiada spęd ludzi, są tacy którzy wolą być nad wodą w zacisznym miejscu, Policja z WOPR ma ich wyganiać na skupiska?
szok
szok 30.06.2022, 19:37
Kraków ma Laguna na drzewie ,a Kujanki "Kąpielisa" Wysłać natychmiast patrol Policji , CBA ,CBŚ, OSP. Sytuacja jednak może wymknąć się spod kontroli.No i powiadomić Prezydenta i NATO.
kąpie lisa
kąpie lisa 30.06.2022, 17:57
Chyba kąpieliska a nie kąpielisa.

Pozostałe