Policjant zawsze na służbie

  • 17.06.2022, 21:41 (aktualizacja 17.06.2022, 23:06)
  • Janusz Justyna
Policjant zawsze na służbie
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 63-letni mieszkaniec Złotowa, który zdecydował się na jazdę samochodem. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymał go będący po służbie funkcjonariusz z KP Okonek

To że policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie, potwierdził 7 czerwca tego roku, funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Okonku, sierżant sztabowy Michał Czyżewski, który w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

 

Na jednej z ulic Złotowa, zauważył pojazd, którego kierowca próbował z bocznej drogi włączyć się do ruchu i z wykonaniem tego manewru miał wyraźny problem. W pewnym momencie mężczyzna siedzący za kierownicą Skody gwałtownie ruszył wymuszając pierwszeństwo prawidłowo jadącemu policjantowi. Sposób w jaki poruszał się pojazd, gwałtowne hamowanie i przyśpieszanie oraz wykonany manewr wzbudziły podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

 

Funkcjonariusz w bezpiecznym miejscu zatrzymał pojazd oraz uniemożliwił dalszą jazdę 63 letniemu mieszkańcowi Złotowa. Wezwany w międzyczasie patrol policji sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że zatrzymany w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie potwierdzono, że nietrzeźwy złotowianin nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 63 latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Kierowco – pamiętaj!

Piłeś – nie jedź! Wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzasz śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe