Droga o znaczeniu strategicznym

  • 16.06.2022, 21:22
  • Janusz Justyna
Droga o znaczeniu strategicznym
W Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o kolejnych znacznych środkach finansowych, jakie trafią do powiatu złotowskiego. Tym razem kwota 59 mln zł sfinansuje wyczekiwany od lat remont drogi powiatowej Nadarzyce – Sypniewo w gminie Jastrowie.

O realizację tej inwestycji starosta złotowski Ryszard Goławski zabiegał od 2017 roku. W końcu się udało, gdyż droga otrzymała status drogi o znaczeniu obronnym. Stanowi ona bezpośredni dojazd do 21 Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach i stanowi łącznik z drogą krajową nr 11. Dlatego jest istotnym elementem komunikacyjnym dla Sił Zbrojnych RP oraz wojsk sojuszniczych.

 

W konferencji prasowej udział wzięli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa oraz Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, starosta złotowski Ryszard Goławski, wicestarosta Małgorzata Sameć, członkowie Zarządu Powiatu: Ryszard Król, Wiesław Fidurski i Henryk Trawiński oraz przewodniczący rady powiatu Julian Brewka. Zarówno minister Marcin Ociepa, jak i minister Grzegorz Piechowiak podczas konferencji prasowej podkreślili bardzo dobrą współpracę pomiędzy ministerstwami, a samorządowcami.

 

Łącznie z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz z Funduszu Dróg Samorządowych w ostatnich dwóch latach do powiatu złotowskiego wpłynęło 200 milionów złotych. Jak podkreśla starosta złotowski Ryszard Goławski, do tej pory, w żadnej z dotychczasowych kadencji Rady Powiatu Złotowskiego nie było tak dużego dofinansowania.

 

(amb)

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe